صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

یک هزار مگاوات کمبود انرژی برق در هرمزگان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان عنوان کرد

یک هزار مگاوات کمبود انرژی برق در هرمزگان

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان با بیان این که مصرف انرژی در استان ۳ هزار و ۳۰۰ مگاوات است، گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات تولید برق داریم و با این وجود یک هزار مگاوات کمبود انرژی برق داریم.

به گزارش صدف نیوز: حسن کهوری در همایش مدیریت مصرف برق که با حضور علما و ائمه جمعه و جماعات برگزار شد، اظهار کرد: در هرمزگان انرژی برق همانند اکسیژن است که در صورت عدم تامین، زندگی شهروندان مختل می‌شود.

وی با اشاره به این که در هرمزگان ۳ نیروگاه بزرگ و ۲ نیروگاه کوچک برق تولید می‌کنند، افزود: کل برق تولیدی در این استان در بهترین حالت ۲ هزار و ۳۵۰ مگاوات می‌باشد.

به گفته مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان، فرسودگی شدید نیروگاه بندرعباس موجب از مدار خارج شدن ۲ واحد نیروگاه شده است.

مهندس کهوری ادامه داد: مصرف برق صنایع بزرگ استان ۸۵۰ مگاوات بوده و ما برای سرپا نگه داشتن صنایع موظف به تامین انرژی برق آن‌ها هستیم.

وی با تاکید بر این که بخش دیگر از تامین برق برای شرکت توزیع برق انجام می‌شود، اظهار کرد: بالغ بر ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات مصرف برق در شرکت توزیع برق است که ۷۰ درصد آن صرف مصارف سرمایشی می‌شود و مصرف واقعی ۶۰۰ مگاوات می‌باشد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان ادامه داد: تنها یک سوم مصرف انرژی شایسته و معقول بوده و دو سوم باقی مانده مصرف سرمایشی می‌باشد.

کهوری ارائه راهکارهایی برای کاهش مصرف انرژی را موثر دانست و افزود: شهروندان با مصرف بهینه انرژی، می‌توانند ۱۰ الی ۱۵ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

وی با بیان این که مصرف انرژی در استان ۳ هزار و ۳۰۰ مگاوات است، خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات تولید برق داریم و با این وجود یک هزار مگاوات کمبود انرژی برق داریم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان افزود: بخشی از کمبود انرژی برق را می‌توان از شبکه سراسری تامین کرد ولی متاسفانه امسال شبکه سراسری به دلیل کمبود بارندگی و کم بودن حجم آب پشت سدها با مشکل مواجه شده است.

مهندس کهوری افزود: تنها راه برون رفت از این بحران مدیریت مصرف، صرفه جویی و رعایت مصرف در پیک بار می‌باشد.

وی با اشاره به این که برق نعمت پنهان خداوند است که در سلامت و امنیت نقش دارد، تصریح کرد: مدیریت انرژی در جهان یک چالش بزرگ بوده که اگر خوب مدیریت شود می‌توانیم محیط زیست را کنترل کنیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان خاطرنشان کرد: کشورهای دیگر با مدیریت انرژی و به کار بردن راهکارهای درست و صحیح مصرف را مهار کردند و ما بایستی از آن‌ها الگو بگیریم.

کهوری تاکید کرد: ایران تنها کشوری است که انرژی را با هزینه‌ای ارزان در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد.

به گفته وی، با استفاده از راهکارهای لازم همانند استفاده از جایگاه علما، ائمه جماعت و جمعه می‌توان با امربه معروف و نهی از منکر در بین مردم مصرف انرژی را بسیار کاهش داد.

بازدیدها: ۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *