شماره مجوز: 83030

شرایط معافیت مالیاتی برای مودیان خوش حساب در هرمزگان

شرایط معافیت مالیاتی برای مودیان خوش حساب در هرمزگان

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: مودیان خوش حساب با احتساب شرایطی از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

به گزارش صدف نیوز: شاکررضا مریدی در خصوص دریافت مالیات از خودروهای وارداتی افزود: این مودیان نیز همانند سایر فعالان اقتصادی، مودیانی که در قالب اشخاص حقیقی و مودیانی که در قالب شخصیت حقوقی می‌باشند، پس از تسلیم اظهارنامه مالیاتی، رسیدگی صورت می‌گیرد و با توجه به حجم فعالیت‌شان، نسبت به مطالبه مالیات اقدام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث واردات هم به استثنای صاحبان واحد‌های تولیدی و مودیان خوش حساب از سایر واردکنندگان ۴درصد به عنوان مالیات علی‌الحساب اخذ می‌گردد که پس از رسیدگی مالیات شان، پرداختی از مالیات مطالبه شده کسر و در صورت بدهکاری، تتمه آن وصول و در صورت بستانکار بودن در راستای ماده ۲۴۲ قانون مالیات‌های مستقیم به مودیان مسترد می‌گردد.

مدیرکل امور مالیاتی استان تاکید کرد: مودیان خوش حساب طبق آخرین بخشنامه سازمان امور مالیاتی، مودیانی که دارای شرایطی خاص باشند؛ از پرداخت ۴ درصد علی‌الحساب گمرکی معاف می‌باشند.

مریدی گفت: مودیانی که در پایگاه اینترنتی خدمات الکترونیکی مودیان مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ثبت نام خود را کامل نموده باشند، همچنین در ۳ سال اخیر اظهارنامه، حساب سود و زیان فعالیت بازرگانی و…. را در موعد مقرر تسلیم نموده باشد (مودیانی که کمتر از ۳سال فعالیت بازرگانی دارند مشمول خوش حسابی نمی‌باشند) و نسبت به پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی‌های مالیات قطعی شده سنوات قبل اقدام نموده باشند، به عنوان مودیان خوش حساب محسوب شده و از این معافیت بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در خصوص شناسایی فراریان مالیاتی دانه درشت هم گفت: ستاد مبارزه با پولشویی اطلاعاتی را ارسال نموده است و با توجه به موارد ارسال شده ما تا الان حدودا ۱۰۰ پرونده داشته‌ایم که ۵ درصد دانه درشت می‌باشند.

به گفته وی تاکنون برای این ۱۰۰ مودی ۱۸۰میلیارد تومان برگ تشخیص صادر کردیم که پس از طی مراحل قانونی و هر زمان قطعی شد اعلام می‌کنیم.

مریدی افزود: شناسایی اینگونه مودیان در راستای اجرای طرح جامع جامع مالیاتی صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *