شماره مجوز: 83030

برای جلوگیری از نوبت بندی آب، حداقل ۲۰ درصد صرفه جویی شود

مدیرعامل آبفای هرمزگان :

برای جلوگیری از نوبت بندی آب، حداقل ۲۰ درصد صرفه جویی شود

مدیرعامل آبفای هرمزگان در جلسه شورای اداری استان گفت: با توجه به محدودیت شدید منابع آبی و در صورت عدم صرفه جویی به میزان ۲۰ درصد توسط مشترکین، در روزهای آتی بخش عمده ای از مناطق شهر بندرعباس به صورت نوبت بندی آب دریافت خواهند کرد.

به گزارش صدف نیوز: «امین قصمی» با اشاره به وضعیت منابع آبی شهر بندرعباس گفت: در شرایط فعلی ۱۵ درصد آب شرب این شهر از منابع سطحی و ۸۵ درصد از منابع زیرزمینی (چاه های دشت شمیل و نیان) تامین می شود.

وی افزود: با توجه به کاهش ذخیره سد استقلال میناب و ادامه این روند، در ماه های پیش رو از ظرفیت منابع آبی سطحی کاسته خواهد شد و این میزان به ۱۰ درصد می رسد که آن هم استفاده از حجم غیرمفید سد استقلال خواهد بود.

این مقام مسئول افزود: در چهار ماه گذشته میزان آب دریافتی از شرکت آب منطقه ای هرمزگان به طور متوسط ۱۶۵۰ لیتر بر ثانیه بوده که با این میزان، ۷۵ درصد جمعیت شهر بندرعباس به صورت مستمر و شبانه روزی از آب شرب کافی بهره مند بودند و قطعی های برنامه ریزی شده نداشتیم اما ۲۵ درصد از شهر بندرعباس که بیشتر مشترکین شمال و شمال غرب بندرعباس بودند، به صورت نوبت بندی آب دریافت کردند و این مناطق با قطعی های برنامه ریزی شده آب روبرو بوده اند.

قصمی بیان کرد: براساس اعلام شرکت آب منطقه ای استان در ماه های مرداد و شهریور، دبی آب دریافتی از ۱۶۵۰ به ۱۲۰۰ لیتر بر ثانیه کاهش می یابد و با اضافه شدن ظرفیت فاز اول آب شیرین کن بندرعباس به ۱۴۰۰ لیتر بر ثانیه می رسد اما با این میزان آب، ۷۵ درصد جمعیت شهر بندرعباس که به صورت مستمر آب دریافت می کردند، دیگر وضعیت نرمال نخواهند داشت و در صورت عدم صرفه جویی به میزان ۲۰ درصد با قطعی های برنامه ریزی شده روبرو خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۲ درصد کاهش تولید داشتیم، افزود: با همکاری مردم و ادارات دولتی توانستیم مدیریت خوبی در توزیع آب شهر داشته باشیم و با کمترین اعتراض ها و تنش ها مواجه شویم.

وی یادآور شد؛ در صورت ادامه این روند و رعایت صرفه جویی از سوی مردم و کاهش ۲۰ درصدی مصرف براساس برنامه ستاد سازگاری با کم آبی، تابستان امسال را با کمترین تنش پشت سر خواهیم گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *