شماره مجوز: 83030

در هفته دولت به یاری دولت بشتابیم

در هفته دولت به یاری دولت بشتابیم

هفته نخست شهریورماه هر سال که سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر است به عنوان هفته دولت نامگذاری شده و انصافاٌ باید گفت که نامگذاری بجا و شایسته ای است.

با توجه به آنکه رییس دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران با رای مستقیم مردم انتخاب می شود، معمولا مردم، دولت را از خودشان می دانند و پیوند عاطفی عمیقی بین مردم و دولت وجود دارد. وقتی می گوییم به یاری دولت بشتابیم به معنای آن است که دولت را یاری کنیم که بتواند به مردم خدمت کند. اگر دولتی قوی و مقتدر داشته باشیم می تواند نارسایی ها و مشکلات جامعه را به سرعت برطرف کرده و رفاه و آسایش را برای آحاد مردم فراهم نماید.

دولت های پس از انقلاب، هر کدام به نوبه خود تلاش ها و قدم هایی را در جهت رفع محرومیت زدایی از جامعه برداشته اند و علی رغم وجود تحریم ها، جنگ و توطئه های جهانی بر علیه کشورمان، خدمات بسیاری از سوی این دوازده دولتی که داشته ایم  به مردم ارائه شده است اما هنوز کافی نیست.

کشور ایران با داشتن منابع مختلف نفت، گاز، معادن، دریای آزاد و … کشور ثروتمندی محسوب می شود و اگر درست مدیریت شود می تواند بهترین امکانات را برای تمام ملت فراهم آورد ولی متاسفانه می بینیم که برخی از مردم ایران همچنان با معضل بیکاری، کمبود امکانات و مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند. باید بررسی شود که ایراد کار از کجاست؟

بیشتر اوقات شاهد هستیم که دولت بجای این که مشغول خدمات رسانی باشد، ناخواسته درگیر بحران های اجتماعی و مسائل سیاسی، اعتقادی و امنیتی است که برایش به وجود می آورند. نباید برای هیچ دولتی بحران آفرینی کرد زیرا این مسائل فرصت خدمت را از دولتمردان می گیرد. تا چشم بر هم بزنیم مدت چهار ساله هر یک از دولتها سپری شده و دوباره سرگرم برگزاری انتخابات و تبلیغات انتخاباتی می شوند؛ عملا کار چندانی صورت نگرفته و اکثر پروژه های عمرانی نیمه تمام رها می شود. بر همین اساس معتقدم که باید دولت را یاری کنیم زیرا یاری کردن دولت، خدمت به مردم و جامعه است.

به قلم: حسین فریدونی (سردبیر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *