صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

عدم همکاری بانک، افتتاح شهرک حمل و نقلی بندرعباس را به تاخیر انداخت

عدم همکاری بانک، افتتاح شهرک حمل و نقلی بندرعباس را به تاخیر انداخت

مدیر کل راهداری هرمزگان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان هرمزگان دلیل طولانی شدن پروژه شهرک حمل و نقلی بندرعباس را عدم همکاری بانک در اعطای تسهیلات مورد نیاز اعلام و تصریح کرد: علی رغم پیگیری های استاندار و تلاش برای رفع موانع آن همچنان در انتظار تسهیلات بانکی است.

به گزارش صدف نیوز، داریوش باقر جوان در نشستی با خبرنگاران گفت: بخش خصوصی به تعهدات خود عمل کرده و این پروژه تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت کار داشته و پیش بینی ما برای آماده سازی این شهرک تا پایان سال جاری بود اما کوتاهی کردن بانک عامل برای تامین تسهیلات مربوطه باعث وقفه در اجرای پروژه شده است که هم اکنون از طریق استانداری در حال رایزنی برای تحقق آن هستیم.

وی از هرمزگان به عنوان استان پایلود و راهبر در حوزه حمل و نقل کشور یاد کرد و گفت: جاده های هرمزگان برای جابجایی کالای تجار دنیا همواره امن و ایمن است.

مهندس باقر جوان، ایمنی، روانی و اقتصادی بودن را از مولفه های حائز اهمیت در حوزه حمل و نقل دانست و اظهار کرد: هرمزگان به عنوان استان حمل و نقلی کشور مطرح است.

وی افزود: سالیانه ۲۵ میلیون تن کالا با توجه به برخورداری از بنادر بزرگ شهید رجایی و باهنر از طریق هرمزگان جابجا می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان هرمزگان با اشاره به اینکه استان هرمزگان با مجموع ۳۶ درصد از کل ترانزیت کشور در رتبه نخست حوزه ترانزیت قرار دارد، افزود: همچنین رتبه نخست حمل و نقل فوق سنگین کشور در اختیار این استان است.

وی با بیان اینکه تمامی سرمایه گذاران حوزه حمل و نقل، بخش های خصوصی و تعاونی است، اظهار کرد: شرکت حمل و نقل نگین ترابران بندر به عنوان بزرگترین شرکت حمل و نقل کشور در هرمزگان است.

مهندس باقر جوان، نگهداری جاده ها را یکی از وظایف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای دانست و یادآور شد: در هفته دولت امسال ۱۰۰ کیلومتر روکش آسفالت در استان به بهره برداری رسید و ۴۰۰ کیلومتر دیگر نیز تا آخر امسال افتتاح خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: ۲۸ پروژه با اعتبار ۲۹۰ میلیارد ریال در بخش بهسازی و روکش آسفالت طی هفته دولت در استان هرمزگان مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: حدود ۱۲ هزار تابلو علائم اخباری خریداری و محورهای مواصلاتی استان نصب شده است و قرارداد مناقصه برای ۱۰ هزار تابلو دیگر نیز انجام شده که بزودی خریداری و نصب خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان همچنین از شناسایی ۲۲ نقطه حادثه خیز در استان خبرداد و گفت: ۱۲ نقطه آن تا کنون برطرف شده است و برای رفع ۱۰ نقطه دیگر در حال انجام مناقصه هستیم.

وی با اشاره به نصب ۸۷ دوربین در محورهای مواصلاتی هرمزگان، افزود: پروژه هوشمندسازی جاده های استان به صورت کامب انجام شده است.

باقرجوان همچنین به جابجایی ۱۵ هزار زائر اربعین سال گذشته از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی هرمزگان، اظهار کرد: این ناوگان امسال نیز آماده خدمات رسانی به زائران اربعین است.

وی در تشریح وضعیت روشنایی مسیرهای ورودی به شهر بندرعباس نیز گفت: مسیر حاجی آباد به بندرعباس از پلیس راه تا ورودی شهر از سیستم روشنایی برخوردار است اما تا کنون در سه مرحله کابل های آن به سرقت رفته است.

بازدیدها: ۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *