سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نیروهای مسلح اقتدار خود را در آبهای خلیج فارس به نمایش گذاشتند

نیروهای مسلح اقتدار خود را در آبهای خلیج فارس به نمایش گذاشتند

رژه نیروهای مسلح در بندرعباس

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و با حضورعلی لاریجانی  رییس مجلس شورای اسلامی، نیروهای مسلح مستقر در استان هرمزگان با برگزاری رژه، اقتدار و آمادگی خود را برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران در بلوار ساحلی بندرعباس کنار آب های خلیج فارس به نمایش گذاشتند.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، در این آیین که برای سومین سال همزمان با تهران در بندرعباس برگزار می شود، مقام های کشوری و لشکری حضور داشتند، یگان های برگزیده نیروهای مسلح شامل ارتش، سپاه و بسیج از مقابل کلام الله مجید رژه رفتند و بار دیگر با آرمان های امام راحل، شهدا و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری آیین رژه نیروهای مسلح هرمزگان گفت: بر اساس تدبیر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) و ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح، رژه نیروهای مسلح از سال ۱۳۹۵ همزمان با تهران در بندرعباس به میزبانی یکی از سازمان ها برگزار می شود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف افزود: این رژه با هدف نمایش اقتدار و توان بازدارندگی نیروهای مسلح در حوزه های مختلف دفاعی در رژه سراسری نیروهای مسلح، سی و یکم شهریور همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: امسال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی میزبان و مسوول برگزاری آیین رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح در بندرعباس است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد آور شد: این رژه، اقتدار و سیادت دریایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و آب های آزاد با حضور یگان ها و ۶۰۰ فروند شناورهای متنوع سنگین، سبک و پرنده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار شریف اظهار داشت: همچنین توان ده ها فروند جنگنده نیروهای هوایی ارتش و سپاه در نسل های مختلف به نمایش گذاشته شد.

وی، شرکت ۲۰۰ فروند از شناورهای مردمی به نمایندگی از هزاران شناور دیگر اقشار مختلف مردم منطقه در رژه را از دیگر برنامه های این مراسم عنوان کرد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد آور شد: همچنین در این مراسم دستاوردها و توانمندی های دفاعی نیروهای مسلح در قالب یگان های محمول در حوزه های دریایی، زمینی، هوایی و پدافندی ارایه شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار شریف تصریح کرد: برگزاری این رژه در سواحل خلیج فارس و در نزدیکی تنگه هرمز نشان خواهد داد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای صیانت از مصالح و منافع ملی، آماده عملیاتی کردن اراده نظام و ملت ایران برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن در این منطقه راهبردی هستند.

Views: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *