شماره مجوز: 83030

در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی بکوشیم

در حفظ  و حراست از انقلاب اسلامی بکوشیم

هفته دفاع مقدس

هفته دفاع مقدس یادآور رشادتها و ایثارگری های ملت و رزمندگان دلیر ماست. علی رغم انتقاداتی که بسیاری از مردم به عملکرد مسئولان  دارند و با تمام مشکلات و نارسایی هایی که در جای جای کشور وجود دارد، باز هم اکثر مردم به حفظ و حراست از این انقلاب می اندیشند و به این نکته مهم توجه دارند که این انقلاب که با خون هزاران جوان انقلابی و مومن به ثمر نشسته امانتی گرانبها در دست آنهاست.

اگر عده ای از انقلاب اسلامی ناامید و به انقلاب دیگری بیاندیشند سخت در اشتباه هستند و بی تردید از این کار پشیمان خواهند شد زیرا  کشور از انقلاب جدید ضربه ای شدید خواهد خورد و مشکلات مردم نیز به سرعت  برطرف نمی شود. لذا باید همین نظام را اصلاح کرد.

امیدواری اکثر مردم به جریان اصلاحات نیز به همین دلیل است. اصلاحات می تواند انقلاب اسلامی را تداوم بخشیده و آنرا بیمه کند. مخالفت با اصلاحات به صلاح کشور و نظام نیست. مردم ما انقلاب اسلامی را دوست دارند ولی می خواهند که اصلاح شود. اصولگرایان هم می توانند اصلاحات را انجام دهند.

مسئولان کشور در اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس مخلصانه و خدایی برای مردم کار می کردند ولی متاسفانه عده ای از مسئولان بعد از جنگ تحمیلی راه عافیت طلبی را در پیش گرفته و تمام فکر و ذکرشان ثروت اندوزی است و آخرت را از یاد برده اند. قبول داریم که جنگ تحمیلی به پایان رسیده ولی این به معنای پایان یافتن کامل جنگ نیست بلکه شکل جنگ تغییر کرده. امروزه  تا حدودی دوران جنگ های کلاسیک  سپری شده و دشمنان ما با جنگ نرم و جنگ اقتصادی به مقابله با ما برخواسته اند و برخی از مردم و مسئولان ما هم از امنیت ظاهری مرزها خوشحالند  و خیالشان راحت که دشمن نمی تواند به مرزهای ما نزدیک شود.

هر چند باید همچنان از مرزهای کشور پاسداری کرد اما امروز دشمنان انقلاب، برای نفوذ به کشور،  تنها به مرزهای فیزیکی  فکر نمی کنند. آنها مرزهای تازه ای را یافته و از راه دیگری قلب ایران را نشانه رفته اند و متاسفانه ما نمی بینیم. آنها گاهی اوقات بدون آنکه حتی یک گلوله به سمت ما شلیک کنند، جوانان ما را شهید می کنند. اگر چشم بصیرت خود را باز نکنیم و دشمنان نامرئی را در خیابان ها و کوچه هایمان نبینیم باختیم.

به قلم: حسین فریدونی (سردبیر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *