شماره مجوز: 83030

مدرسه، خانه امید خانواده ها و کانون تعلیم و تربیت است

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان:

مدرسه، خانه امید خانواده ها و کانون تعلیم و تربیت است

هاشمی پور مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در آیین بازگشایی مدارس که به صورت نمادین در آموزشگاه شهید ناصری شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس برگزار شد، گفت: این تعداد دانش آموز در قالب ۳ هزار و ۵۳۷ مدرسه و ۱۴ هزار و ۱۰۷ کلاس درس ساماندهی شدند که ۱۳ هزار و ۷۳۹ معلم و مربی تدریس آن ها را برعهده دارند.
دانش هاشمی پور بیان داشت: همچنین امسال ۴۰ هزار و ۶۴۵ نفر کلاس اولی و ۱۷ هزار نوآموز پیش دبستانی نیز به آمار دانش آموزان هرمزگان افزوده شده است.
به گزارش صدف نیوز: مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: آمار دانش آموزان این استان نهایی نیست و روند ثبت نام دانش آموزانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند در سامانه سناد ادامه دارد که می تواند به تغییرات جزیی در آمار نهایی دانش آموزان منجر شود.

هاشمی پور اضافه کرد: مدرسه خانه امید خانواده ها و کانون تعلیم و تربیت و همچنین خانه دوم دانش آموزان است که نقش بی بدیلی در رشد و بالندگی و تعلیم و تربیت دانش آموزان دارد.
وی یاد آورشد: تحول، نوگرایی و خلاقیت در امر تعلیم و تربیت به عنوان راهبردهای آموزش و پرورش هرمزگان در سال جدید تحصیلی است که بر مبنای سند تحول بنیادین دنبال می شود.
این مسوول ابرازداشت: آموزش و پرورش در گرو همراهی اولیای دانش آموزان است تا با مشارکت همه جانبه در امور مدرسه، یاریگر معلمان و مربیان فرزندان خویش باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: دانش آموزان به عنوان سرمایه های این مملکت باید قدر فرصت‌ها را بدانند و با اهتمام در سنگر مدرسه و کلاس درس، خوشه چین دانش معلمان خود باشند.

وی اضافه کرد: از معلمان فرهیخته و مدیران دلسوز که پرچمدار نظام تعلیم و تربیت هستند نیز انتظار می رود در تربیت نسلی متعهد و خلاق بکوشند تا اهداف غایی سند تحول بنیادین که بر تربیت نسلی خلاق تاکید دارد، محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *