صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

شیرین سازی آب دریا با هدف تامین آب صنایع و شهر پارسیان احداث می شود

استاندار هرمزگان:

شیرین سازی آب دریا با هدف تامین آب صنایع و شهر پارسیان احداث می شود

استاندار هرمزگان گفت: پروژه شیرین سازی آب با سرمایه گذاری بخش خصوصی درمنطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان با هدف تامین آب صنایع وشهرستان پارسیان احداث می شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در مراسم کلنگ زنی پروژه احداث آب شیرین کن ۱۵ میلیون متر مکعبی منطقه ویژه پارسیان بیان داشت: فعالیت و کار در استانهای جنوبی و محروم به مانند رزم در جبه های جنگ است و از ثواب زیادی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه تحریم ها نمی تواند مانعی بر فعالیت های اقتصادی و صنعتی کشور باشد، عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید از ظرفیت بخش خصوصی در امر سرمایه گذاری و انجام پروژه های مهم داشته باشیم.

دکتر همتی با اشاره به فعالیت های اقتصادی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، خاطرنشان کرد: دولت از تمامی سرمایه گذاران و علاقمندان به حوزه سرمایه گذاری حمایت خواهد کرد.

استاندار هرمزگان افزود: در سال جاری شاهد کلنگ زنی احداث ۲ پروژه پتروشیمی به همراه احداث نیروگاه برق جهت تامین برق مورد نیاز صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان خواهیم بود که این پروژه ها می تواند  تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور و منطقه داشته باشد.

وی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران خاطرنشان کرد: طی مذاکرات انجام شده ۱۰ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی جهت تخصیص به پروژه های معرفی شده از سوی منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان مشخص شده است و سرمایه گذاران نگرانی نسبت به تسهیلات بانکی نداشته باشند.

استاندار هرمزگان از عملیات احداث بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت روند احداث این بندر قرار گرفت.

در جریان سفر یک روزه استاندار هرمزگان به شهرستان پارسیان آب شیرین کن پارسیان با ظرفیت تولید ۱۵ میلیون متر مکعب در سال کلنگ زنی شد و عملیات اجرایی فاز اول این پروژه  برای تولید ۵۰ هزار متر مکعب آب در روز آغاز شد. این پروژه با حجم سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی طی دو سال به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.