شماره مجوز: 83030

باید کارهای فرهنگی جهت پیشگیری از اعتیاد در اولویت باشد

استاندار هرمزگان:

باید کارهای فرهنگی جهت پیشگیری از اعتیاد در اولویت باشد

جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم مبارزه موثر، هدفمند و کارآمد با مواد مخدر، گفت: در این صورت شاهد کاهش آثار مواد مخدر در جامعه خواهیم بود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست هم اندیشی فرمانداران، روسای دادگستری، دادستان ها، فرماندهان انتظامی و مرزبانی سراسر استان هرمزگان که با موضوع مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، با اشاره به آثار تخریبی و شوم مواد مخدر، بر اهمیت مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و بیان داشت: مواد مخدر زنجیره ای از آسیب های اجتماعی را به همراه دارد و زیان های مواد مخدر برای جامعه بسیار است.

وی با تاکید بر لزوم مبارزه موثر، هدفمند و کارآمد با مواد مخدر، افزود: در این صورت شاهد کاهش آثار مواد مخدر در جامعه خواهیم بود.

استاندار هرمزگان ادامه داد: در این راستا مجموعه دستگاه های قضائی، انتظامی، دریابانی، دادستان ها و فرمانداران وظیفه ای مهم و حساس را بر عهده دارند.

دکتر همتی با بیان اینکه باید مقابله جدی با مواد مخدر داشته باشیم، تصریح کرد: علاوه بر این باید در زمینه درمان افراد معتاد به مواد مخدر و همچنین جلوگیری از آسیب های اجتماعی آن نیز اقدامات جدی داشته باشیم تا مبارزه موثر باشد.

وی گفت: برای اینکه اثرگذاری اقدامات در این حوزه بیشتر شود باید امکانات و تجهیزات بهتر و بیشتری در اختیار دستگاه های مقابله کننده قرار گیرد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین باید کارهای فرهنگی و اجتماعی جهت پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یک اولویت مهم مد نظر باشد.

سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور نیز در این نشست خواستار اتخاذ رویکرد جدید، ارزیابی استان ها و تشکیل اتاق های فکر برای ارائه راهکارهای نوین و موثر برای مبارزه با مواد مخدر شد.

اسدالله هادی نژاد معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز در این نشست با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اقدامات بسیاری را در راستای مبارزه با مواد مخدر انجام داده است، اظهار داشت: کشور ما در راه مبارزه با مواد مخدر سه هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم نموده است که بیانگر عزم جدی در این راه است و تلاش می کنیم با به کارگیری امکانات بیشتر این مسیر را با اقتدار بیشتری تداوم بخشیم.

سردار محمد مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشور نیز در این نشست، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۰۸ تن انواع مواد مخدر توسط مجموعه نیروی انتظامی، مرزبانی و دریابانی در سراسر کشور کشف شده که افزایشی پنج درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی افزود: با احتساب میزان کشفیات سایر دستگاه های مقابله کننده رقمی بالغ بر ۵۰۰ تن مواد مخدر طی سال جاری در کشور کشف شده است.

زاهدیان تصریح کرد: در راستای افزایش اشراف اطلاعاتی و تقویت یگان های مبارزه با مواد مخدر در هرمزگان به ویژه افزایش مقابله با قاچاق مواد مخدر از طریق دریا، مجموعه دریابانی هرمزگان و نیروی انتظامی این استان به امکانات بیشتری تجهیز می شوند.

وی خواستار مقابله هوشمند با قاچاقچیان مواد مخدر شد و بیان داشت: باید بر روی شناسایی و برخورد با سرباندهای اصلی قاچاق مواد مخدر تمرکز بیشتری صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *