سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

اجرای ۱۸ برنامه شاخص در هفته بسیج دانش آموزی

مسوول بسیج دانش آموزی هرمزگان خبر داد:

اجرای ۱۸ برنامه شاخص در هفته بسیج دانش آموزی

بسیج دانش آموزی هرمزگان

مسوول بسیج دانش آموزی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: بسیج دانش آموزی موثرترین قشر در پیروزی و حفظ انقلاب بوده است و هدف و رسالت اصلی آن تربیت نیروی کارآمد با رویکرد انقلابی است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ محمد سالاری در آستانه هفته بسیج دانش آموزی در نسشت خبری افزود: همه ساله از هفتم تا سیزدهم آبان به عنوان هفته بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است که برنامه های این هفته با شعار «دانش آموز انقلابی، مدرسه انقلابی» و با هماهنگی آموزش و پرورش هرمزگان برگزار می شود.

وی بیان داشت: کسب علم، تهذیب و تندرستی همواره از موضوع های مورد تاکید مقام معظم رهبری به جوانان است که برنامه های هفته بسیج دانش آموزی نیز حول این سه محور انجام می شود.

مسوول بسیج دانش آموزی هرمزگان با اشاره به این که در این هفته ۱۸ برنامه شاخص برگزار می شود، اظهارداشت: مسابقه دو رهروان شهدای دانش آموز، کوهپیمایی دانش آموزان بسیجی، برگزاری مانور رسانه ای جبهه مقاومت سایبری، هم اندیشی نخبگان علمی، هنری و ورزشی با استاندار و در شهرستانها با فرمانداران و تجلیل از آن ها از جمله این برنامه هاست.

سالاری ادامه داد: حضور هیات های دانش آموزی در مراسم عزاداری اربعین حسینی، آغاز ثبت نام لیگ علمی (پایا)، آغاز پنجمین کنگره ملی همفکری آینده سازان، اجرای طرح رهروان شهید فهمیده ، نشست های معرفتی، بصیرتی و تربیتی ویژه فرماندهان واحدهای پیشگام تحت عنوان رهبر کوچک، دیدار دانش آموزان نخبه بسیجی با نماینده ولی فقیه در هرمزگان و با امامان جمعه شهرستان ها، دیدار با فرمانده سپاه هرمزگان و شهرستان ها، سرکشی از خانواده های معظم شهدای دانش آموز و عطر افشانی و غبار روبی گلزار شهدای دانش آموز و معلم از دیگر برنامه های این هفته است.

وی گفت: همچنین در این هفته برنامه های شامل حضور سازمان یافته دانش آموزان بسیجی دختر و پسر همراه با نمادهای سازمانی در مصلی های نماز جمعه استان و شهرستان ها، سخنرانی یکی از دانش آموزان بسیجی قبل از خطبه های نماز جمعه، برگزاری یادواره شهید فهمیده و ۳۶ هزار دانش آموز در سطح مدرسه های دوره دوم متوسطه، اجرای برنامه پدافند غیر عامل در مدرسه ها، حضور سازمان یافته دانش آموزان بسیجی در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی وبرگزاری مسابقه نقاشی با موضوع «مرگ بر آمریکا» در مسیر راهپیمایی است.

*طرح شهید بهنام محمدی در مدرسه های هرمزگان اجرا می شود

مسوول بسیج سازمان دانش آموزی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان ادامه داد: طرح شهید بهنام محمدی یکی از مهم ترین طرح های بسیج کشور است که همزمان با هفته بسیج دانش آموزی در ۱۳۵ مدرسه مقطع متوسطه سراسر استان اجرا می شود.

سالاری ادامه داد: این طرح پیوندی بین سه مجموعه مدرسه، مسجد و خانواده با یکدیگر است و هدف آن تربیت دانش آموزان تراز اسلامی و کادر سازی برای آینده نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی بیان داشت: تا زمانی که تمامی دانش آموزان عضو طرح شهید بهنام محمدی شوند، این طرح با همکاری آموزش و پرورش ادامه دارد.

*۱۸ هزار دانش آموز بسیجی در هرمزگان فعال هستند

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان نیز در این نشست گفت: در حال حاضر ۱۳۵ هزار دانش آموز در این استان جزو دانش آموزان بسیجی هستند که ۱۸ هزار نفر از آن ها فعال و ساماندهی شده اند.

احمد مهرانی افزود: هدف ما در بسیج دانش آموزی، تبیین سیره و راه شهدا برای دانش اموزان و مقابله با توطئه های دشمنان نظام است.

وی بیان داشت: همه برنامه های بسیج دانش آموزی به طور کامل و به صورت منظم و هماهنگ شده با همکاری سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان برگزار می شود.

*پنج هزار دانش آموز هرمزگانی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند

معاون پرورشی اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت: برنامه های بسیج دانش آموزی از جمله اردوهای راهیان نور، اردوهای جهادی و تربیتی و برنامه های علمی و آموزشی در سطح مدرسه ها ویژه همه دانش آموزان است.

مهرانی با اشاره به این که سال گذشته ۲ هزار و ۱۷۰ دانش آموز هرمزگانی به اردوهای راهیان نور جنوب و دریایی اعزام شدند، گفت: امسال بنا داریم پنج هزار دانش آموز شامل ( ۲ هزار نفر به منطقه عملیاتی خلیج فارس و سه هزار نفر راهیان نور جنوب استان خوزستان) از این استان به اردوهای راهیان نور اعزام کنیم.

وی ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون یک هزار و ۷۵۰ نفر دانش آموز به اردوهای راهیان اعزام شده اند و بعد از اربعین حسینی نیز برنامه اعزام ادامه دارد.

*۱۴۵ مدرسه در قالب طرح هجرت بازسازی می شود

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان اضافه کرد: امسال ۱۴۵ مدرسه این استان با مشارکت ۲ هزار و ۴۰ دانش آموز در قالب طرح جهادی هجرت توسط دانش آموزان بسیجی مرمت و بازسازی می شود.

مهرانی یادآورشد: سال گذشته ۱۵۰ مدرسه در هرمزگان با مشارکت ۲ هزار و ۱۳۰ دانش آموز مرمت و بازسازی شد.

وی ادامه داد: برگزاری کلاس های پیشگیری از آسیب اجتماعی ویژه دانش آموزان و خانواده ها، آموزش عملیاتی درس آمادگی دفاعی و آشنایی با تکنیک اسلحه شناسی، برگزاری کلاس های علمی و تربیتی، اجرای مسابقه های ورزشی، برگزاری یادواره شهدا و برگزاری اردوه های یک روز درون استانی از دیگر برنامه های این معاونت برای دانش آموزان است.

*اردو، بهترین فعالیت برای دانش آموزان است

مهرانی اضافه کرد: یکی از بهترین فعالیت برای دانشآاموزان، برگزاری اردوهای جهادی، علمی و تفریحی است.

وی با اشاره به دستور العمل اجرایی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ممنوعیت اعزام دانش آموزان به اردوها از ساعت ۱۱ شب تا پنج صبح ، گفت: اردوهای ما بیشتر درون استانی و یک روزه است و در صورت برگزاری اردوهای برون استانی اعزام در شب صورت نمی گیرد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: بنا شده است استان هایی که مسیر ریلی و هوایی دارند، اردوها با قطار و هواپیما انجام شود که در سال گذشته در این راستا هشت هزار نفر اعزام داشتیم.

وی گفت: در اردوهای اعزامی گروه های امنیتی و بهداشت و درمان نیز دانش آموزان را همراهی می کنند.

مهرانی در ادامه خواستار اختصاص بودجه برای ساخت اردوگاه نیمه تمام سلمان فارسی در محدوده سرخون بندرعباس شد و گفت: برای اعزام دانش آموزان به اردوها، نیاز است این اردوگاه که ظرفیت پذیرش ۶۰۰ نفر دارد، هرچه سریع تر آماده شود.

این مسوول ادامه داد: هم اکنون برای تکمیل این اردوگاه به چهار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که هنوز از سوی متولیان امر اختصاص نیافته است.

وی ابراز داشت: این اردوگاه دارای امکاناتی همچون آلاچیق، حمام، آشپزخانه، سالن غذاخوری، نمازخانه، فضای سبز، زمین ورزشی است.

مسوول بسیج دانش آموزی هرمزگان نیز گفت: در اردوهای دانش آموزی نهایت تدابیر امنیتی و ایمنی سنجیده شده است و همه دانش آموزان قبل از اعزام به اردوها توسط آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی بیمه می شوند.

سرهنگ سالاری اضافه کرد: همچنین به همه رانندگان نیز قبل از حرکت تاکیدات لازم در خصوص امنیت دانش آموزان گوشزد می شود.

Views: 116

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *