شماره مجوز: 83030

لطفا کارت های ملی مردم را امحا نکنید

لطفا کارت های ملی مردم را امحا نکنید

در خبرها آمده بود که مدیرکل ثبت‌احوال استان هرمزگان گفته: کارت‌های هوشمند ملی صادر شده‌ای که متقاضیان آن‌ها پیامک دریافت داشته و مراجعه نمی‌کنند، امحا می‌شود.

مهندس فرزاد افشاری نژاد با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ هزار قطعه کارت صادر شده در دفاتر پیشخوان، دفاتر پستی و ادارات ثبت‌احوال شهرستان‌های استان آماده تحویل است، اظهار داشت: این در حالی است که تاکنون در چندین مرحله برای صاحبان این کارت‌ها از طریق پیامک و رسانه های گروهی اطلاع‌رسانی شده اما باز هم عده ای برای دریافت کارت ملی هوشمند خود مراجعه نکرده اند.

خواهش ما از مدیر کل ثبت احوال استان این است که لطفا کارت های ملی مردم را امحا نکنند. زیرا اولاً متقاضیان کارت هوشمند برای صدور آن هزینه و وقت بسیاری صرف کرده اند و ثانیاً با توجه به موضوع تحریم ها و اینکه بارها از زبان مسئولان گفته شده که در صورت تداوم تحریم ها، به جهت عدم واردات برخی مواد اولیه، صدور کارت هوشمند با اختلال مواجه خواهد شد. ارسال پیامک برای صاحبان کارتها کافی نیست چون ممکن است تلفن همراه آن قطع و یا به دلیل حجم بالای پیامک های تبلیغاتی، توجه ای به پیامک ها نکنند. پیشنهاد ما این است که یا با آنها تماس حاصل نموده و یا کارت ملی ها را با پیک به نشانی صاحبان آنها ارسال و هزینه ارسال آنرا دریافت نمایند.

بسیاری از مردم با توجه به گرفتاری ها و مشغله های روزمره ای که دارند فرصت مراجعه به ادارات ثبت احوال یا مراکز توزیع کارت ملی هوشمند را ندارند. اما اگر کارت ها را درب منازل خود دریافت کنند قطعا با کمال میل هزینه ارسال آن را نیز پرداخت می نمایند. همه مردم به کارت ملی هوشمند نیاز خواهند داشت و با نداشتن آن دیر یا زود با مشکل روبرو خواهند شد.

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *