صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

فانوس دوم در بندرعباس روشن شد

فانوس دوم در بندرعباس روشن شد

جشنواره هنری فانوس

دبیر دومین جشنواره ملی فانوس از دریافت بیش از هزار و ۷۳۱ اثر در دبیرخانه این جشنواره خبرداد و گفت: ۴۴ اثر مجوز حضور در بخش پایانی جشنواره فانوس را دریافت کردند.

به گزارش صدف نیوز به نقل از شبستان، جواد قلی زاده در نشست خبری با بیان اینکه دومین جشنواره فانوس از چهارشنبه ۳۰ آبان در بندرعباس آغاز به کار می کند، افزود: صبح چهارشنبه هنرمندان وارد بندرعباس خواهند شد.

وی افزود: حضور در گلزار شهدا و تجدید میثاق هنرمندان با آرمان های والای شهیدان، دیدار با نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس و گوش فرادادن به فرامین و بیانات ایشان و اقامه نماز جماعت ظهر به امامت آیت الله نعیم آبادی در برنامه های نوبت صبح جشنواره است.

قلی زاده ادامه داد: آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی فانوس عصر روز چهارشنبه در سالن اجتماعات هتل آتیلار بندرعباس برگزار می شود.

وی اعزام هنرمندان به اردوی راهیان نور دریایی و بازدید از تنگه هرمز و محل سقوط هواپیمایی مسافربری ایرباس، برگزاری مرحله نخست کارگاه آموزشی مبانی تئاتر با حضور استاد نریمانی و هم اندیشی مدیران هنری ادارت کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را از برنامه های روز پنجشنبه برشمرد.

دبیر دومین جشنواره ملی فانوس اضافه کرد: اکران آثار برگزیده و نقد و بررسی آثار منتخب توسط اساتید برجسته در صبح روز جمعه در هتل آتیلار و برگزاری مرحله دوم کارگاه آموزشی با موضوع تفاوت بین فیلم نامه و نمایشنامه توسط استاد نریمانی و برگزاری آیین اختتامیه در نوبت عصر روز جمله پایان بخش برنامه های این رویداد هنری است.

وی با اشاره به اینکه فراخوان جشنواره ۱۰ دی سال ۹۶ اعلام و دو نوبت تمدید شد، گفت: در نهایت ۳۰ اردیبهشت ۹۷ آخرین فرصت دریافت آثار در دبیرخانه بود که در مجموع هزار و ۷۳۱ اثر دریافت شد که ۱۰۷ اثر در بخش نمایش که ۴۰ اثر آن به مرحله پایانی راه یافت، ۹۵۱ اثر در بخش هنرهای تجسمی که ۵۴ اثر مجوز حضور در بخش پایانی دریافت کرد، موسیقی و سرود ۱۰۰ اثر که ۲۷ اثر انتخاب شد، در بخش سینمایی ۴۰ اثر، نگاه ویژه با موضوع پوستر مدافعان حرم ۴۰ اثر که شش اثر برگزیده شد  و در بخش آزاد (فیلم هنرمندان مستقل) ۶۷ اثر بود.

قلی زاده عنوان کرد: در آیین اختتامیه دوم آذر در سالن اجتماعات شرکت ملی گاز در بندرعباس برگزار می شود از چندین هنرمند برجسته هرمزگان و خانواده های معظم شاهد دفاع مقدس و مدافع حرم و جانبازان تجلیل خواهد شد.

وی افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس کل ستاد نیروهای مسلح، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور، رئیس سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس، استاندار از مهمانان آیین اختتامیه جشنواره هستند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان:

یک اثر از کانون های مساجد به مرحله نهایی جشنواره ملی فانوس راه یافت

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان هرمزگان با اشاره به آثار و برکات کانون های مساجد، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد در حوزه هنر به ویژه رشته های سرود و تئاتر دارای ظرفیت و پتانسیل قابل اعتنایی هستند.

سردار سرتیپ حبیب الله میرزایی در دیدار مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان ضمن تجلیل از فعالیت های اثرگذار و مورد نیاز روز نسل جوان در سطح کانون های مساجد، به برگزاری جشنواره فانوس اشاره کرد و افزود: بیش از ۱۰ اثر در رشته های تئاتر و سرود از کانون های مساجذ به این جشنواره ارسال شده که بیانگر ظرفیت بالای این تشکل های مردم نهاد است.

وی در ادامه از هنرمندان مسجدی به ویژه هنرمندان حوزه نمایش کانون های فرهنگی هنری برای شرکت در کارگاه های آموزشی پیش بینی شده در جشنواره فانوس دعوت کرد و افزود: نیازمند همراهی اعضای کانون ها در آیین های افتتاحیه و اختتامیه این رخداد مهم ملی هستیم.

سردار میرزایی با بیان اینکه از مجموع آثار ارسالی کانون های فرهنگی هنری مساجد، یک اثر نمایشی به مرحله نهایی جشنواره فانوس راه یافته است، عنوان کرد: آمادگی داریم با تعامل دو سویه در راستای ارتقای سطح کیفی آثار کانون ها با دبیرخانه کانون های مساجد همکاری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره فانوس، رخدادی ملی است که از چهارشنبه ۳۰ آبان تا جمعه ۲ آذر به مدت سه روز به میزبانی استان هرمزگان در بندرعباس برگزار خواهد شد.

Visits: 13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *