شماره مجوز: 83030

مردم، صاحب انقلاب و نظام هستند

استاندار هرمزگان در جمع مردم بخش رویدر شهرستان بندرخمیر:

مردم، صاحب انقلاب و نظام هستند

سفر استاندار هرمزگان به رویدر

استاندار هرمزگان نیروی انسانی را یکی از توانمندی های خوب بخش رویدر دانست و گفت: ظرفیت های بسیاری در این بخش وجود دارد که بالاترین آنها نیروی انسانی مستعد است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی که جهت افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی به رویدر سفر کرده بود در سخنانی در جمع مردم بخش رویدر شهرستان بندرخمیر با بیان اینکه رویدر به شهر نخل و قلم معروف است، عنوان کرد: باید شخصیت های برجسته و طبیعت زیبای این منطقه معرفی شوند.

وی نیروی انسانی را یکی از توانمندی های خوب بخش رویدر دانست و افزود: ظرفیت های بسیاری در این بخش وجود دارد که بالاترین آنها نیروی انسانی مستعد است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: نخلستان های رویدر می تواند بهترین مکان برای جذب گردشگر باشد و ایجاد تحرک در بخش گردشگری این منطقه باید پیگیری شود.

همتی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت ها در رویدر از جمله جاده های مواصلاتی این بخش را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد، اظهار داشت: در حوزه تامین آب با ۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کار بزرگی در این منطقه در حال انجام است.

وی گفت: ساماندهی رودخانه شهر رویدر پروژه بسیار مهمی است و کمک خواهیم کرد تا هفته دولت سال آینده کار ساماندهی و ایجاد بلوار در کنار آن به اتمام برسد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: جا به جایی افرادی که خانه های آنها در این شهر در خطر ریزش کوه قرار دارد نیز به سرعت انجام شود.

همتی با بیان اینکه ارتباط مردم با مسئولان یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران است، اضافه کرد: مردم صاحب انقلاب و نظام هستند و همه ارکان این کشور متکی به رای مردم است و این بالاترین و بزرگترین برکت انقلاب اسلامی است.

آغاز عملیات اجرایی طرح تامین و آبرسانی به شهر رویدر

با حضور استاندار هرمزگان و “احمد مرادی” نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، عملیات اجرایی طرح تامین و آبرسانی به شهر رویدر آغاز شد.

مدیرعامل آبفای هرمزگان در این باره  با بیان اینکه؛ مهمترین معضل شهرهای غربی استان کمبود آب است، گفت:  این طرح در قالب سه پروژه و با هدف تامین آب پایدار شهر رویدر و رفع مشکلات کمبود آب این شهر اجر یی شده است.

امین قصمی افزود: اعتبار مورد نیاز این طرح ۱۹۶ میلیارد ریال است.

وی گفت: فاز دوم طرح آبرسانی به شهر رویدر شامل انتقال آب کهورستان به رویدر به طول ۱۴ کیلومتر است. همچنین توسعه شبکه آب شهرک نور رویدر به طول ۴ هزار و ۲۰۰ متر و پروژه کف شکنی ۴ حلقه چاه از چاه های کهورستان و رویدر از دیگر پروژه های این طرح آبرسانی است.

مدیرعامل آبفای استان گفت: فاز اول این طرح به طول ۹ کیلومتر اجرا شده است و فاز سوم آن نیز به طول ۱۳ کیلومتر در مرحله مناقصه قرار دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر آب مورد نیاز شهر رویدر از سه حلقه چاه با دبی ۲۰ لیتر در ثانیه تامین می شود که ۱۵ لیتر بر ثانیه کمبود آب  دارد.

به گفته وی; در حال حاضر شهر رویدر با ۲ هزار و ۲۰۰ اشتراک و جمعیتی برابر ده هزار نفر تحت پوشش آبرسانی آبفای بندر خمیر قرارداد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *