صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

آغاز طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۸ از اول بهمن ماه سالجاری در هرمزگان

آغاز طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۸ از اول بهمن ماه سالجاری در هرمزگان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: به‌منظور حمایت از حقوق مصرف‌کننده، حفظ سلامت شهروندان، ارائه کالای باکیفیت و استاندارد و همچنین تعادل در بازار و تثبیت قیمت‌ها طرح نظارتی نوروز از اول بهمن ماه سالجاری در هرمزگان اجرا می‌شود.

به گزارش صدف نیوز، خلیل قاسمی  اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، فرا رسیدن سال جدید و افزایش تقاضای عمومی مردم برای خرید برخی کالاها و خدمات و همچنین انجام سفرهای سیاحتی مسافران نوروزی، طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۸  از اول بهمن ماه سالجاری در هرمزگان آغاز و تا ۱۵ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت.

خلیل قاسمی با اشاره به وجود حدود ۴۰ هزار واحد صنفی در هرمزگان افزود: در اجرای این طرح و رصد روزانه بازار شب عید، بیش از ۸۰ بازرس این سازمان و اتاق اصناف شهرستان های تابعه به صورت دو شیفت حضور خواهند داشت.

وی اظهار کرد: این بازرسی ها با توجه به شرایط حساس روزهای پایانی سال و ایام تعطیلات نوروزی و همچنین افزایش تقاضا نسبت به برخی کالاها و خدمات به ویژه کالاهای اولویت دار و با هدف جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها انجام می شود.

قاسمی در زمینه حوزه های مورد بازرسی در این طرح نظارتی گفت، این طرح در بخش کالایی مواردی مانند نان، لبنیات، گوشت قرمز، گوشت مرغ، برنج، شکر، پوشاک، کیف و کفش، آجیل و خشکبار و شیرینی را شامل می شود و در بخش خدماتی نیز شرکت های مسافرتی هوایی، زمینی، دریایی، واحدهای اقامتی، رستوران ها، حمل و نقل درون شهری و برون شهری، انبارها، سردخانه ها، میادین میوه و تره بار بازرسی خواهند شد.

وی گفت: بر این اساس، در ایام نوروز، کشیک ها و گشت های نظارت و بازرسی همانند سایر روزها فعال خواهند بود و با هرگونه تخلف در واحدهای صنفی برخورد خواهند کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان افزود: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نشدن نرخنامه و عدم صدور صورتحساب از سوی واحدهای صنفی، از طریق تماس با شماره تلفن گویای ۱۲۴ سامانه ستاد خبری این سازمان و یا با مراجعه به واحد دریافت شکایات مردمی این سازمان واقع در انتهای خیابان طلوع ساختمان شهید عمرانی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان  موارد تخلف را گزارش نمایند.

Visits: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *