صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

برنامه ریزی برای احداث ۲۰۰ مدرسه در هرمزگان

استاندار هرمزگان:

برنامه ریزی برای احداث ۲۰۰ مدرسه در هرمزگان

شورای آموزش و پرورش هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: تامین خوابگاه و ایجاد مکان های آموزشی مناسب برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در هرمزگان مصوب شده و اجرایی می شود که زیرساخت مناسبی برای تحول در حوزه آموزش و پرورش هرمزگان خواهد بود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایسنا، فریدون همتی در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان خواستار اجرای برنامه های مناسب جهت آمادگی بیشتر دانش آموزان هرمزگانی برای شرکت در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها شد و بیان داشت: باید مشوق های مناسبی برای دانش آموزان و همچنین معلمان آنها در نظر گرفته شود تا بتوانند با انگیزه خوبی خود را برای حضور در آزمون سراسری آماده کنند.

وی ادامه داد: برای تداوم روند رو به رشد استان هرمزگان در میزان قبولی دانش آموزان در آزمون سراسری باید برنامه ریزی و حرکتی جدی داشته باشیم.

استاندار هرمزگان به نیاز مدارس مناطق مختلف هرمزگان به معلم اشاره کرد و افزود: جهت تامین معلم در استان، باید سهمیه سالیانه جذب هزار نفر معلم بومی از طریق دانشگاه فرهنگیان برای این استان در نظر گرفته شود و این افراد به استخدام آموزش و پرورش درآیند.

دکتر همتی تصریح کرد: تامین خوابگاه و ایجاد مکان های آموزشی مناسب برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در هرمزگان مصوب شده و اجرایی می شود که زیرساخت مناسبی برای تحول در حوزه آموزش و پرورش هرمزگان خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای نوسازی مدارس در هرمزگان، گفت: براساس پیگیری هایی که صورت گرفته برای نوسازی این مدارس، تعداد ۱۰۰ مدرسه توسط خیرین مردمی و بنگاه های اقتصادی فعال در هرمزگان در این استان احداث می شود و طبق تفاهم نامه ای که با سازمان نوسازی مدارس کشور منعقد می شود، ۱۰۰ مدرسه دیگر نیز توسط این سازمان در هرمزگان ساخته می شود.

در این نشست لوح سپاس وزیر آموزش و پرورش و وزیر کشور به دلیل کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان در کشور، توسط معاون وزیر آموزش و پرورش به استاندار هرمزگان اهدا شد.

Visits: 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *