سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

۴۵ پروژه آموزشی در دهه مبارک ‌فجر به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان:

۴۵ پروژه آموزشی در دهه مبارک ‌فجر به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر کل نوسازی مدارس هرمزگان

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان گفت: ۴۵ پروژه آموزشی با اعتبار ۱۸۲ میلیارد ریال در دهه‌فجر سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش صدف نیوز به نقل از فارس، نوید احمدی در نشست خبری افزود: امسال ۷۱۰ میلیارد ریال ردیف بودجه استانی برای نوسازی مدارس استان مصوب شده‌است که تاکنون ۲۴۰میلیارد ریال آن تخصیص یافته‌است.

وی به ردیف بودجه ملی نیز اشاره و عنوان کرد: در ردیف بودجه ملی نیز برای استان هرمزگان ۵۱۲ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که تاکنون ۳۶۰ میلیارد ریال آن به استان تخصیص داده‌شده‌است و این درحالی است که این ردیف بودجه برای سایر استان‌های کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش داشته اما برای استان هرمزگان این بودجه با افزایش پنجاه درصدی همراه بوده‌است.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان با اشاره به وسایل گرمایشی مدارس نیز اظهارداشت: در استان هرمزگان چهارصد کلاس درس نیازمند وسایل گرمایشی بوده‌است که خوشبختانه برای این امر نیز چهار میلیارد ریال اعتبار جذب شده و این کلاس‌ها به وسایل گرمایشی مجهز خواهند شد.

مهندس احمدی در خصوص وسایل سرمایشی نیز خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مشکل ما به تجهیز کلاس‌ها به وسایل سرمایشی مربوط می‌شود به همین دلیل در سال جاری پنجاه میلیارد ریال برای هرمزگان مصوب شد که تاکنون سی میلیارد ریال آن تخصیص یافته و پیگیر ۲۰ میلیارد ریال دیگر هستیم تا بتوانیم هزار کلاس در نظر گرفته‌شده را به وسایل سرمایشی مجهز کنیم.

وی ادامه داد: در سال آینده نیز مصوب شده‌است که مبلغ ۵۰ میلیارد ریال دیگر به موضوع سرمایشی کلاس‌ها اختصاص یابد که به تخصیص این اعتبارات تا پایان سال ۹۸، دیگر مشکلی از لحاظ سرمایشی نیز در مدارس استان نخواهیم داشت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان با اشاره به اینکه استاندارد سرانه آموزشی در کشور ۲/۸ مترمربع به ازای هر دانش‌آموز می‌باشد، تصریح کرد: در استان هرمزگان و در سال ۵۷ این سرانه ۴/۲ مترمربع بود که در سال ۹۴ این سرانه به ۵/۴ مترمربع افزایش یافت که در سال ۹۷ این سرانه به ۷۲/۵مترمربع رسیده‌است.

احمدی به مذاکرات استاندار هرمزگان با رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور نیز اشاره کرد و گفت: طبق مذاکراتی که انجام شده‌ قرار است که در استان هرمزگان با استفاده از ظرفیت خیرین و صنایع استان، صد مدرسه در هرمزگان ساخته‌ شود و سازمان نوسازی مدارس نیز همین تعداد مدرسه در استان بسازد که با ساخت این تعداد مدرسه تحول بزرگی در زمینه مدارس استان بوجود خواهد آمد.

وی اذعان داشت: برای رسیدن به سرانه استاندارد کشور، برای ساخت هر مترمربع سرانه آموزشی در استان نیازمند دوهزار میلیارد ریال اعتبار هستیم که با بهره‌برداری از مدارسی که در دست ساخت داریم و ساخت ۲۰۰ مدرسه جدید می‌توانیم بیشتر به سرانه استاندارد نزدیک شویم.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان درباره مدارس غیراستاندارد موجود در استان نیز اظهارداشت: در هرمزگان ۹۰۰ مدرسه غیرایمن وجود دارد که از این تعداد ۳۴۰ مدرسه تخریبی هستند.

مهندس احمدی در پایان گفت: از این تعداد مدرسه تخریبی، دویست مدرسه در شهر بندرعباس قرار دارد که بیشترین مدرسه می‌باشد و شهرستان‌های میناب، رودان و بندرلنگه نیز در جایگاه‌های بعدی دارا بودن بیشترین مدرسه تخریبی قرار دارند و با کارهایی که انجام شده در تلاش هستیم که تا چهار سال آینده هیچ مدرسه تخریبی در هرمزگان وجود نداشته‌ باشد.

Views: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *