شماره مجوز: 83030

مطبوعات هرمزگان از فضای مجازی و الکترونیکی غافل نشوند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

مطبوعات هرمزگان از فضای مجازی و الکترونیکی غافل نشوند

هم اندیشی مدیر کل ارشاد با اصحاب رسانه هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست هم اندیشی با مدیران روزنامه ها، نشریات هرمزگان، سرپرستی روزنامه های سراسری، خبرگزاری ها و تشکل های صنفی مطبوعاتی استان گفت: اگر صدای مطبوعات و رسانه ها واحد نباشد همه آسیب خواهیم دید.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی با زنده نگاه داشتن یاد و خاطره مرحوم کرمی و دبیری نژاد و سایر درگذشتگان حوزه مطبوعات و رسانه های هرمزگان افزود: بدون شک نقش این بزرگواران در تقویت و بالندگی مطبوعات استان بر هیچ کس پوشیده نیست و امیدوارم با سرلوحه قرار دادن شیوه و منش این عزیزان راه و هدف شان که اعتلای مطبوعات استان است زنده نگاه داریم.

وی ضمن تاکید بر یک صدایی و اتحاد در حوزه مطبوعات استان گفت: ما بعنوان متولی، قدرت خود را از شما می گیریم و اگر می خواهید قدرت ما در چانه زنی و پیگیری مطالبات و حقوق صنفی تان افزایش یابد لازم است پشتیبان هم باشیم و از هم حمایت کنیم و به یکدیگر اعتبار و عزت ببخشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: اگر مطبوعات و رسانه ها متولی خود را تضعیف کنند مطمئن باشید در جایی دیگر خبرنگار را از اتوبوس پیاده می کنند و این رویکرد باعث تضعیف همه می شود.

کمالی زرکانی خواستار اهتمام و توجه بیشتر مطبوعات به محتوای درونی نشریات و روزنامه ها شد و عنوان کرد: اگر رسانه ها و مطبوعات وقتی را که برای گرفتن کارت هدیه از سازمان های مختلف می گذارند صرف محتوای درونی نشریات کنند درآمد بیشتری را کسب می کنند و باید آگاه باشیم که از رسالت اصلی مطبوعاتی خود به دلیل مشکلات اقتصادی فاصله نگیریم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان به تغییر شرایط جهان اشاره کرد و اظهار داشت: امروز در تمام جهان شاهد کاهش و افول منابع مکتوب هستیم و اقبال عمومی به سمت فضای الکترونیکی و مجازی بسیار زیاد شده است و نشریات و مطبوعات استان نیز باید از این چرخه غافل نشوند و خود را با این پیشرفت ها هماهنگ و تامین منابع مالی خود را از این طریق جستجو و کاوش نمایند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به تبیین جایگاه فرهنگ در حوزه رسانه و مطبوعات پرداخت و گفت: مطبوعات و رسانه ها به لحاظ محتوایی و همچنین مالی اختیار عمل در دست خودشان است و فرهنگ و ارشاد اسلامی جایگاه نظارتی و حمایتی بر اساس چهار چوب قانون دارد و در حدود اختیارات از هیچ کوشش و مساعدتی دریغ نخواهیم کرد.

رضا کمالی زرکانی به سامانه توزیع آگهی ها اشاره کرد و افزود: تا جایی که امکان داشته باشد قانون را به نفع رسانه ها و مطبوعات منعطف خواهیم کرد و همکاران بنده در اداره کل نیز از هیچ کوشش و نرمشی در تامین منافع نشریات و روزنامه ها دریغ نورزیده و نخواهند ورزید و از برخوردها و شکایات نیز هیچ گله مندی از رسانه ها نخواهیم داشت و شما را به انصاف و فرهیختگی خودتان خواهیم سپرد.

وی به مطالب مطرح شده از سوی مدیر مسئولان روزنامه ها، نشریات و سرپرستی روزنامه های سراسری و خبرگزاری ها پرداخت و بیان کرد: در خصوص تک تک این درخواست ها برنامه ریزی خواهیم کرد و هفته آینده ده خبرنگار می توانند با بنده دیدار داشته و به بیان مشکلات و مطالبات خود بپردازند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان به شآن و جایگاه خبرنگار در جامعه اشاره کرد و گفت: خبرنگار یعنی فرهیخته ترین شخص هرمزگان و توقع ما این است که این عزیزان به جای این که مشکلات و گله مندی های خود را به رسانه ها ببرند از این پس به خانه خودشان که همانا فرهنگ و ارشاد است بیاورند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *