سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

جهاد مدرسه سازی با مشارکت خیرین هرمزگان در حال انجام است

استاندار هرمزگان:

جهاد مدرسه سازی با مشارکت خیرین هرمزگان در حال انجام است

جهاد مدرسه سازی در هرمزگان

افتتاح دبستان ۶ کلاسه سوزا (جزیره قشم)

در سومین روز دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان، مهندس احمدی مدیر کل نوسازی مدارس هرمزگان، دکتر محمد آشوری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان مردم استان، نماینده خیر، صالح دریانورد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرماندار و امام جمعه شهرستان قشم و جمعی از مسوولان، مراسم  افتتاح دبستان ۶ کلاسه سوزا (جزیره قشم) برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، استاندار هرمزگان در این مراسم گفت: جهاد خوبی در امر مدرسه سازی با مشارکت خیرین در حال انجام است.

دکتر فریدون همتی افزود: تلاش کنیم این نگاه خیری که خیرین نیک اندیش دارند را با سرعت جذب کنیم و دری را از مواهب الهی بر روی مردم باز کنیم.

وی در پایان از مشارکت خیر نیک اندیش حاج محمد خالد سوزائی و اهالی روستای سوزا تشکر و قدردانی کرد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان نیز در این آیین با اشاره به نقش خیرین در احداث فضاهای آموزشی گفت: متوسط سرانه آموزشی استان هرمزگان در سال ۵۷ میزان ۲٫۴ بوده که این مقدار با تلاش های چهار دهه انقلاب اسلامی به ۵٫۷ رسید.

نوید احمدی در ادامه اظهار کرد: از مجموع ۴۷ پروژه آماده بهره برداری آموزشی، تعداد ۶ پروژه مربوط به جزیره قشم است که شامل سه مدرسه و سه سالن ورزشی با ۱۰ کلاس درسی و زیربنای ۲۶۷۷ متر مربع در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

بهره‌برداری از دبیرستان ۱۲ کلاسه شبانه روزی حضرت رقیه تیدر بشاگرد

در چهارمین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی؛ آئین بهره‌برداری از دبیرستان ۱۲ کلاسه شبانه روزی حضرت رقیه تیدر (بشاگرد) با حضور مدیر کل نوسازی مدارس استان،  فرماندار و امام جمعه شهرستان بشاگرد و جمعی از مسوولان برگزار شد.

نوید احمدی در این مراسم ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این فضا با زیربنای  یکهزار و ۲۸۰ متر مربع فضای آموزشی ۸۳۰ متر مربع خوابگاه دانش آموزی ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع محوطه و ۳۵۰ متر طول دیوار کشی همراه با انشعابات آب، برق و اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان احداث شد، که در ایام الله دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید.

وی افزود: هم‌چنین مدرسه دیگری در قالب ۲ کلاس درس با ۱۰۱ متر مربع زیربنای آموزشی و اعتباری بالغ‌ بر ۲۳۰ میلیون تومان در کوربن حصار شهرستان بشاگرد در اختیار آینده‌سازان میهن اسلامی قرار گرفت.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان در ادامه با بیان اینکه مجموع اعتبار دو پروژه بالغ بر ۴ میلیار تومان است یادآور شد: مجموع اعتبارات پروژه های استان بالغ بر ۴۱ میلیارد تومان است که با در نظر گرفتن اعتبار۲ پروژه مذکور بشاگرد ده درصد از کل اعتبار استان را درخصوص فضای آموزشی به خود اختصاص داده است.

وی در پایان اظهار داشت: متوسط سرانه آموزشی استان هرمزگان در سال ۵۷ میزان ۲٫۴ مترمربع بوده که این مقدار با تلاش های صورت گرفته در طول چهار دهه انقلاب اسلامی به ۵٫۷ مترمربع رسیده است.

Views: 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *