سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت تر است

رییس جمهوری، در آیین افتتاح فاز ۳ پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس:

جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت تر است

افتتاح فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس

دکتر روحانی با بیان اینکه دولت در پنج مسئله مهم و سرنوشت ساز تولید گندم، شکر، بنزین، گازوئیل و تامین گاز کشور را خودکفا کرده است، گفت: با وجود تحریم های دشمن، توسعه در همه بخش های کشور ادامه دارد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حسن روحانی» در آیین افتتاح فاز ۳ پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، با بیان اینکه در آستانه ایام میلاد حضرت فاطمه(س) هستیم، اظهار کرد: ملت ما در آغاز دهه پنجم انقلاب با شور و نشاط در همه حوزه ها حضور دارد.

وی افزود: وقتی بحث جشن انقلاب می شود علیرغم میل بدخواهان و تلاش و تبلیغ آنها، ملت بزرگ ایران با قامتی استوار در سراسر کشور به خیابان ها می آید و همانند شور و شوق بهمن سال ۵۷ پیروزی انقلاب را جشن گرفتند.

رییس جمهوری با بیان اینکه دشمن توطئه می کند که ما را از توسعه باز دارد، تصریح کرد: برای دشمن بسیار دردناک است که در شرایطی که به قول خودشان سخت ترین تحریم را علیه ملت ایران اعمال کردند اما امروز شاهدیم که در عرض ۲۴ ساعت فقط در یک استان(هرمزگان) سه طرح بزرگ و مهم ملی و طرح های مختلف در حوزه های مختلف افتتاح می شود و این به معنای موفقیت ملت و دولت ایران است.

وی با بیان اینکه محصولات آبزیان و کشاورزی در کشور نسبت به ابتدای انقلاب ۴۰ برابر افزایش یافته است و این مساله بسیار مهم است که مردم در همه زمینه‌ها فعال هستند، گفت: در بخش گلخانه‌ای ۲۹۰ هکتار در یک استان ایجاد شده است که ۱۹۰ هکتار آن متعلق به ۵ سال اخیر است که نتیجه تلاش ملت بزرگ ایران است.

دکتر روحانی ادامه داد: آمریکایی ها، صهیونیست ها و همه دشمنان ما از دی ماه پارسال شروع کردند علیه ملت ما و فکر می کردند در دی ماه امسال کار تمام است و جمهوری اسلامی نمی تواند جشن ۴۰ سالگی انقلاب خود را ببیند.

وی افزود: با وجود تحریم‌ها و فشار‌ها در همه زمینه‌ها، توسعه وجود دارد و ملت ایران راه توسعه خود را ادامه می‌دهد.

رییس جمهور اظهار کرد: در پالایشگاه نفت بندرعباس در یکسال ۱۲ میلیون لیتر بنزین افزایش کیفیت پیدا کرده است که نه تنها بنزین تامین شده است بلکه کیفیت آن را افزایش داده ایم.

وی اضافه کرد: از سال ۹۶ تا امروز سه فاز نفت ستاره بهره برداری شده است که به معنای حرکت خروشان ملت در مسیر خودکفایی و عظمت ملت است و کسی نمی‌تواند عزت ملت را به خاطر قیمت رب گوجه فرنگی و ماکارونی زیر سوال برد و دستاورد‌های مثبت دیگر را فراموش کرد که اینکار نه انصاف و نه مروت و نه وطن دوستی و نه اخلاق اسلامی و عشق به انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی عنوان کرد: کار‌های بزرگ را ببینیم ما نقص را قبول داریم در شرایط تحریم مشکل نیز بوجود می‌آید و این شوخی نیست و این که آمریکا و همه مزدوران برای افزایش فشار روزانه بر مردم ایران هستند و ممکن است با پرتاب سنگ دشمن یک شیشه هم شکسته شود.‌

وی با بیان اینکه نمی‌شود در ساختمانی بزرگ و عظیم، بخاطر شکستن شیشه زانوی غم بغل بگیریم گفت: اکنون مانند دفاع مقدس آزمایش تاریخی برای تمام جناح‌ها و مسئولان است و نمی‌توان مایوس شد.

رییس جمهور کشورمان با اذعان به اینکه شرایط فعلی عادی نیست، تصریح کرد: در سایه اتحاد و با هم بودن ملت ایران در این جنگ اقتصادی پیروز و در نهایت دشمن ناچار به عقب نشینی می شود.

وی یادآور شد: مهرماه در سازمان ملل متحد آمریکایی دو ماه تلاش کردند جلسه شورای امنیت با حضور سران شورای امنیت با هدف صدور قطعنامه علیه ایران تشکیل دهند و ترامپ شخصا در این نشست شرکت کرد.

روحانی افزود: عاقبت این نشست به افتضاح بزرگ سیاسی برای آمریکا تبدیل شد و همه اعضا علیه آمریکا انتقاد کردند.

وی با اشاره به ادعای آمریکایی ها که می گویند تحریم ها علیه ملت ایران نیست، عنوان کرد: آنها بر سر راه سرمایه گذاری برای تولید بنزین با کیفیت و کاهش آلایندگی مانع ایجاد می کنند و این به معنای دشمنی با ملت ایران است زیرا سلامت و بهداشت مردم را تهدید می کند و این به معنای دشمنی با سلامت و جان مردم ایران است.

Views: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *