شماره مجوز: 83030

دکتر همتی: هرمزگان سرآمد وحدت در کشور است

دکتر همتی:

هرمزگان سرآمد وحدت در کشور است

استاندار هرمزگان با تاکید بر حفظ و تقویت وحدت در جامعه، گفت: این استان سرآمد وحدت در کشور است و مردم شیعه و سنی برادرانه در کنار یکدیگر در این استان زندگی می کند.

به گزارش صدف نیوز به نقل ازایرنا، فریدون همتی در مراسم بزرگداشت مولانا شیخ محمد علی خالدی از علمای بزرگ منطقه، اظهار داشت: علمای اهل سنت و شیعه نقش بسیار مهمی در ایجاد اتحاد میان مسلمانان دارند و هوشیاری آنها اجازه نداده تا توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان موثر واقع شود.

وی افزود: مولانا شیخ محمد علی خالدی از علمای بزرگ منطقه است که با دلسوزی، هوشمندی و اعتدال در ایجاد اتحاد اسلامی در این منطقه نقش بسیار مهمی را ایفا کرده است.

استاندار هرمزگان تجلیل از این عالم دینی و شخصیت برجسته را اقدامی ارزشمند دانست و اضافه کرد: برگزاری چنین مراسمی موجب آشنایی بیشتر مردم با شخصیتی خواهد شد که عمر با برکت خویش را در راه دین مبین اسلام سپری کرده است.

دکتر همتی با اشاره به سفر رییس جمهور به غرب هرمزگان و شهرستان بندرلنگه در اسفندماه امسال، گفت: مردم این منطقه با استقبال چشمگیر از رییس جمهوری نشان دادند که همچنان پای آرمان های انقلاب ایستاده اند و حامی نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت هستند.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود پرورش میگو و ماهی را ظرفیت بزرگی در شهرستان بندرلنگه دانست و اظهار داشت: برای راه اندازی کشت و صنعت مدرن پرورش میگو در منطقه ۱۳ هزار هکتاری مهرگان بندرلنگه برنامه ریزی خوبی انجام شده و طی دو سال این مجموعه به تولید میگو خواهد رسید.

همتی اضافه کرد: با آماده سازی زیرساخت ها جهت پرورش میگو در منطقه مهرگان، این زمین ها به تعاونی ها و تشکل های مردمی جهت بهره برداری واگذار می شود و این طرح اقدام مهمی در راستای اقتصاد مقاومتی و تقویت اشتغال در منطقه محسوب می شود.

شیخ محمد علی خالدی (اهل بندر لنگه استان هرمزگان در جنوب ایران ) در سال ۱٣٠٠ شمسی متولد شد و قرآن را در مکتب حفظ کرد و در محضر پدر شیخ عبدالرحمن که مدرسه رحمانیه را در این شهر تاسیس کرده ، کسب علم نمود و در طرح های خیریه بسیاری مشارکت کرد.

شیخ محمد علی کتاب های ارزشمند زیادی را تألیف نموده که تعداد آن ها به بیش از ۷۰ کتاب می رسد.

شیخ محمد علی خالدی ملقب به سلطان العلماء در سال ۹۵ به عنوان شخصیت سال دوره بیستم جایزه بین المللی قرآن کریم دبی انتخاب شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *