صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

حضور در مساجد جوانان را در برابر آسیب ها واکسینه می کند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

حضور در مساجد جوانان را در برابر آسیب ها واکسینه می کند

کمالی زرکانی با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمن، گفت: حضور در فضای معنوی مساجد، نسل جون ما را در برابر آسیب های اجتماعی واکسینه می کند.

به گزارش صدف نیوز، «رضا کمالی زرکانی» در پنجمین همایش «نقش زنان در تداوم انقلاب و تحقق تمدن نوین اسلامی» با اشاره به مقدس بودن فضای مساجد، اظهار کرد: قرار گرفتن فرد در فضای معنوی مسجد، او را از گزند آسیب های اجتماعی مصون نگه می دارد.

وی با اشاره به آیه شریفه ای که بر عمران مسجد تاکید دارد، افزود: مراد از عمران و آبادانی مساجد در این آیه، بیشتر عمران معنوی آن است که با حضور پررنگ آحاد مردم به ویژه نسل جوان محقق می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان فلسفه شکل گیری کانون های فرهنگی هنری را رونق بخشی فعالیت های مساجد و در نتیجه جذب اقشار مختلف به خانه های امن الهی دانست و بیان کرد: رونق فرهنگی هنری مساجد موجب حضور بیشتر جوانان در این اماکن مقدس خواهد شد.

وی در ادامه به تلاش دشمن برای ضربه زدن به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: یکی از راه هایی که دشمن در این نبرد برگزیده است ترویج آسیب های اجتماعی در جامعه برای دور کردن نسل جوان از اصول و ارزش های انقلاب و اسلام است.

کمالی زرکانی جذب جوانان به مساجد از طریق اجرای برنامه های جذاب، اثربخش و مورد نیاز روز نسل جوان را رسالت مهم کانون های فرهنگی هنری دانست و تصریح کرد: حضور جوان در فضای معنوی مسجد، او را در برابر آسیب ها واکسینه خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه زن در اسلام اشاره و خاطرنشان کرد: زن نقش موثری در مدیریت خانه و تربیت فرزند دارد که اگر به درستی عمل شود جامعه ای سالم شکل می گیرد.

این مقام مسئول از حضرت خدیجه(س)، حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) به عنوان الگوی بانوان مسلمان نام برد و اظهار کرد: زنان در دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب و همچنین دوران دفاع مقدس نقش بسزایی ایفا کردند و امروز نیز با حضور در سنگر کانون های مساجد در راستای خنثی سازی نقشه های شوم دشمن در جنگ نرم نقش آفرینی می کنند.

وی به دیدار مشاور وزیر ارشاد و رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور با والدین شهید خلیل تختی نژاد، دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: صلابتی که در چهره مادر این شهید پیدا بود مایه فخر و مباهات جامعه اسلامی ماست.

بازدیدها: ۱۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.