شماره مجوز: 83030

تعریف چند پروژه عمرانی در چشم انداز فرهنگی بندرعباس

تعریف چند پروژه عمرانی در چشم انداز فرهنگی بندرعباس

دیدار مدیر کل راه با مدیر کل ارشاد هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از تعریف چند پروژه عمرانی در چشم انداز فرهنگی بندرعباس خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی در نشست مشترک با مدیر کل مسکن، راه و شهرسازی استان هرمزگان به بررسی پروژه های عمرانی  حوزه فرهنگ و هنر استان پرداختند .

وی افزود: سرانه مردم هرمزگان از فضای فرهنگی بسیار پایین تر از استاندارد کشور است و در جهان برای هر نفر یک متر فضای فرهنگی وجود دارد و در کشور نیز به ازای هر هشت نفر یک متر فضای فرهنگی موجود است اما در هرمزگان حدودا به ازای هر ۶۰ نفر یک متر فضا وجود دارد که مطلوب نیست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به پروژه های نیمه کاره حوزه فرهنگ اشاره کرد و بیان داشت: مجتمع فرهنگی هنری رودان، بندرخمیر، میناب و… پس از چندین سال هنوز به بهره برداری نرسیده است و در این خصوص مردم و هنرمندان مطالبه جدی دارند.

وی در ادامه به جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس و سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان هرمزگان در دهم اردیبهشت اشاره کرد و گفت : در صورت حمایت اداره کل مسکن، راه و شهرسازی مجتمع فرهنگی – هنری رودان و خانه مسکن خبرنگاران آماده افتتاح خواهد شد.

کمالی زرکانی به وضعیت پروژه های عمرانی شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت: پروژه موزه هنرهای معاصر بندرعباس به دلیل اختلاف نظر در خصوص حریم دریا چند سال تعطیل مانده است و از سوی دیگر فرهنگسرای طوبی و تالار شهید آوینی جوابگوی نیاز فرهنگی مردم نیست و فرهنگ استان نیاز به یک نگرش جهادی در حوزه عمرانی دارد که امیدواریم با حمایت های استاندار و همراهی اداره کل مسکن ،راه و شهرسازی محقق شود.

در ادامه مدیر کل مسکن ، راه و شهرسازی ضمن اعلام همراهی و حمایت کامل از بخش فرهنگ بیان داشت : با توجه به همه کمبودها و محدودیت ها پروژه های فرهنگی استان در اولویت قرار خواهد گرفت.

آرش رضایی عنوان کرد : پروژه های فرهنگی باید از لحاظ معماری و ساختار به گونه ای باشد که تعریف کننده هویت جمعی مردم باشد و این آمادگی وجود دارد چند پروژه مهم فرهنگی در چشم انداز فرهنگی استان و به ویژه بندرعباس تعریف شود.

وی در پایان قول مساعد داد که پروژه مجتمع فرهنگی شهرستان رودان و مسکن خبرنگاران در روز خلیج فارس آماده بهره برداری گردد و سایر پروژه ها در شهرستان ها نیز در اولویت قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *