شماره مجوز: 83030

بهبود وضعیت منابع آبی استان هرمزگان با بارش های اخیر

مدیر عامل آبفای هرمزگان خبر داد

بهبود وضعیت منابع آبی استان هرمزگان با بارش های اخیر

مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: با توجه به بارش های اخیر و بهبود وضعیت منابع آبی استان، کماکان با کمبود آب مواجه ایم که رعایت الگوی مصرف و مدیریت مصرف می‌تواند در رفع این کمبود موثر باشد.

به گزارش صدف نیوز: امین قصمی افزود: در حال حاضر نیاز آبی استان چهار هزار ۳۱۸ لیتر بر ثانیه است درحالیکه میزان تولید فعلی سه هزار و ۴۳۸ لیتر بر ثانیه بوده و حدود ۸۸۰ لیتر کمبود آب داریم.

به گفته وی؛ نیاز آبی کلان شهر بندرعباس نیز دو هزار و ۴۴۸ لیتر بر ثانیه است که با تولید فعلی یک هزار و ۷۳۶ لیتر، حدود ۷۱۲ لیتر کمبود آب دارد.

وی اضافه کرد: طی بارش های اخیر، حدود ۲۵ درصد از کمبود آب شهر بندرعباس جبران شده است. به طوری که میزان کمبود آب این شهر از ۹۰۰ لیتر در سال گذشته به ۷۱۲ لیتر بر ثانیه در سال جاری کاهش یافته است.

قصمی اظهار داشت: با بارندگی های اخیر، مجموع ذخیره آب سد های استقلال و شمیل و نیان به ۱۶۰ میلیون متر مکعب رسید که شامل ۴۵ درصد ظرفیت سدها می شود.

مدیرعامل آبفای هرمزگان میزان بارندگی های سال جاری در استان را ۱۸۵٫۳ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به سال زراعی گذشته بیش از ۲۹۳ درصد افزایش داشته است. همچنین در کلان شهر بندرعباس نیز بیش از هزار درصد افزایش میزان بارندگی داشته ایم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *