صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مهمترین وظیفه فعالان رسانه‌ای، امیدآفرینی است

مدیر کل اطلاعات هرمزگان:

مهمترین وظیفه فعالان رسانه‌ای، امیدآفرینی است

مدیر کل اطلاعات استان هرمزگان گفت: جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین کشور جهان است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما خلیج فارس، ساعد در نشستی خبری در آستانه هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) و با حضور خبرنگاران و مدیران رسانه‌های دیداری و مطبوعات هرمزگان گفت: با توجه به وجود مناقشه‌های زیاد در منطقه و وجود سربازان و نیرو‌های نظامی آمریکا در خاورمیانه، حفظ امنیت در داخل کشور، اقدامی بزرگ و جهادی است.

وی گفت: در این شرایط، وجود امنیت در کشور موجب تعجب دستگاه‌های اطلاعاتی کشور‌های بیگانه شده است.

وی با اشاره به حوادث و اغتشاش‌های پس از ۹ دی ۱۳۹۶ در برخی از استان‌های کشور افزود: پس از ۹ دی ۱۳۹۶ تا بهمن ۱۳۹۷، دشمن سعی کرد با شناسایی برخی از چالش‌ها در کشور و انتقال اطلاعات آن به نیرو‌های خود در رسانه‌های مختلف و با کمک عربستان سعودی و برخی از کشور‌های دیگر، طرح‌هایی برای ایجاد نا امنی در کشور برنامه ریزی کنند، اما شکست خوردند.

ساعد افزود: در روز‌های وقوع اعتراض‌ها در کشور دشمن سعی کرد با توطئه‌های خود، شایعه احتمال تقابل نظامی بین برخی از کشور‌های منطقه و فرامنطقه‌ای را پراکنده کند اما رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، با توجه به شناخت دشمن از توانایی‌های نظامی ایران، هیچ جنگی رخ نخواهد داد.

مدیرکل اطلاعات هرمزگان گفت: آمریکایی‌ها در دو سال گذشته سعی کردند ایران را از معادله‌های منطقه‌ای حذف کنند، اما با توجه به اتفاق‌های رخ داده در منطقه همه متوجه شدند که هیچ معادله‌ای در منطقه بدون حضور ایران قابل حل نیست.

ساعد افزود: سعی در ایجاد تفرقه بین مسولان و مردم، استفاده از برخی خلاء‌های امنیتی و مشروعیت زدایی از نظام جمهوری اسلامی ایران از مهمترین طرح‌هایی بود که آمریکا با جدیت بیشتری در دو سال گذشته پیگیری کرد.

وی گفت: خوشبختانه با هوشیاری مردم و حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و با توجه به رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، همه این توطئه‌ها نقش بر آب شد.

وی همچنین با اشاره به تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در تامین امنیت در داخل و خارج از کشور افزود: اکنون امنیت کشور امینت کشور در بین کشور‌های منطقه بی مانند است

وی افزود: وزارت اطلاعات متعلق به نظام است و وابستگی به احزاب و جریان‌های سیاسی ندارد و در وزارت اطلاعات یک جناح وجود دارد و آن جناح انقلاب اسلامی است.

ساعد گفت: وجود امنیت در ایران اسلامی در تمام دنیا بی نظیر است و این مرهون مردم، وزارت اطلاعات و جامعه اطلاعاتی است.

وی افزود: موفقیت‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات در مقابله با گروه‌های تروریستی و نفوذ و مبارزه با مفاسد اقتصادی نشان دهنده این است که وزارت اطلاعات با اعتماد به نفس و تسلط کامل با هرگونه اقدام مخل امنیت برخورد می‌کند.

مدیر کل اطلاعات هرمزگان گفت: بدون شک شکوفایی اقتصادی و فرهنگی در سایه امنیت محقق می‌شود و آرامش و امنیت رهاورد مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان است و معمولا وزارت اطلاعات همه اقدامات خود را رسانه‌ای نمی‌کند و خیلی از مواقع با این اقدامات جلوی بسیاری از رخداد‌های امنیتی گرفته می‌شود.

مدیرکل اطلاعات هرمزگان با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور و خبر‌های غم انگیز در این حادثه گفت: ایجاد وحدت و انسجام در بین مسولان، احساس وظیفه و مشارکت مردم برای جبران خسارت‌ها و ناکامی دشمن در رسیدن به اهداف خود از ثأثیر‌های مثبت این حادثه ناگوار است.

ساعد افزود: در این حادثه با توجه به خنثی شدن توطئه‌های دشمن، آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

وی گفت: بر خلاف خواست دشمن، این اقدام موجب افزایش محبوبیت سپاه در داخل و خارج از کشور شد.

وی افزود: جلوگیری از ورود کمک‌های کشور‌های خارجی به سیل زدگان از دیگر توطئه‌های آمریکا بود.

مدیرکل اطلاعات هرمزگان در پایان این نشست خبری، هوشیاری و استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی، دوری از تأثیر گرایش‌های سیاسی و حزبی در اطلاع رسانی، تبیین سبک زندگی اسلامی –ایرانی به مردم، برنامه ریزی در جنگ نرم، حفظ آبروی مردم، حمایت از کالای ایرانی، خنثی کردن عملیات روانی دشمن و امید آفرینی در جامعه را از مهمترین وظایف فعالان رسانه‌ای دانست.

Visits: 36

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *