شماره مجوز: 83030

برخورداری بیش از ۵۰ صنعت بزرگ استان هرمزگان از گاز طبیعی

مدیر عامل شرکت گاز هرمزگان خبر داد:

برخورداری بیش از ۵۰ صنعت بزرگ استان هرمزگان از گاز طبیعی

حمزوی، مدیر عامل شرکت گاز هرمزگان

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان با اعلام این خبر گفت: مصرف میانگین صنایع از گاز طبیعی بیش از ۱۹ میلیون مترمکعب در روز می باشد که درحال حاضر افزون بر۵۰ صنعت بزرگ و ۲۰ جایگاه CNG گازدار شده است.

فواد حمزوی با اعلام این خبر گفت: مصرف میانگین صنایع از گاز طبیعی بیش از ۱۹ میلیون مترمکعب در روز می باشد که درحال حاضر افزون بر۵۰ صنعت بزرگ و ۲۰ جایگاه CNG گازدار شده است.

به گزارش صدف نیوز، مهندس حمزوی پیش بینی کرد: براساس طرح جامع مصوب در شرکت ملی گاز۷۰ میلیون متر مکعب از ظرفیت خط هفتم به استان هرمزگان اختصاص یابد.

وی عنوان نمود: نیروگاه حرارتی بندرعباس، نیروگاه گازی قلعه قاضی، نیروگاه ایسین، نیروگاه مپنا قشم، نیروگاه قشم مولد جزو نیروگاه های بزرگ گازدار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان با اشاره به توسعه گازرسانی به بخش خانگی اظهار داشت: ۴۰هزار و ۸۵۸ خانوار هرمزگان از نعمت گازرسانی برخوردارند و از این تعداد ۳۸ هزار و ۴۵۸ خانوار شهری و ۲هزار و ۴۰۰ روستایی هستند.

حمزوی با بیان این که چشم انداز شرکت گاز هرمزگان ارتقا به جایگاه یکی از پنج شرکت گاز استانی برتر در کشور تا سال ۱۴۰۰ است، افزود: در اجرای طرح جامع گازرسانی ۲۳۵ روستا قرار دارد که از این تعداد  ۱۵ روستا گازدار شده است.

وی گفت: همچنین ۱۵ شهر در طرح جامع گازرسانی به تصویب رسیده که از این تعداد ۷ شهر و ۱۵ روستا هم اکنون گازرسانی شده است.

فواد حمزوی در خصوص برنامه های آتی شرکت در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی مانده استان ابراز داشت: گازرسانی به شهرستان بندرلنگه در حال پیگیری دریافت مجوز است و گازرسانی به باقیمانده شهر قشم، گازرسانی به شرق استان (شهرهای میناب، جاسک، سیریک و بشاگرد) در حال پیگیری اجرای خط انتقال صادرات گاز به کشور عمان می باشد.

حمزوی در ادامه به شرح فعالیت های شرکت در حوزه گازرسانی در سال جاری پرداخت و گفت: تکمیل شبکه درگهان و روستای هلر، شهر بستک، بندرخمیر، تکمیل شبکه فازهای ۴ و ۵ بندرعباس، شروع عملیات اجرایی فازهای۶،۷ و ۸ شهر بندرعباس، روستاهای پارسیان، پیگیری اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی گازرسانی به تازیان پایین و دهستان ایسین، شهر قلعه قاضی و تخت ازبرنامه های گازرسانی می­باشد.

وی اضافه نمود: همچنین  پیگیری اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای فارغان و احمدی و روستاهای تابعه، ادامه عملیات اجرایی گازرسانی به شهر رودان (دهبارز)، تکمیل شبکه روستاهای دهستان بالا، دهستان پایین، باینوج، شهرستان حاجی آباد و روستاهای تدروئیه، آل کندی، دهنگ و بیگلرآباد در شهرستان بستک نیز از دیگر برنامه ها و اقدامات شرکت گاز هرمزگان در سال ۱۳۹۸ می توان نام برد.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان با اشاره به میزان انشعابات و شبکه گازرسانی در استان یادآور شد: تاکنون بیش از ۳۷۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه و قریب به ۵۰۰۰ انشعاب و بیش از ۷۵۰۰ خانوار در استان در سال گذشته گازرسانی شده است.

فواد حمزوی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: شرکت گاز استان هرمزگان علاوه بر انجام رسالت خطیر گازرسانی در راستای مسوولیتهای اجتماعی نیز اقدامات چشمگیری انجام داده است. در حوزه فعالیتهای اقتصادی، بخشودگی هزینه برقراری انشعابات بابت خانواده های مستمند به تعداد ۷۴ مشترک، همکاری با بخش صنعت و تقسیط پرداخت هزینه گازبها برای ۳ مشترک اصلی به تعداد ۶۵ قسط، انتخاب شرکت گاز هرمزگان به عنوان دبیرخانه مرکزی پیاده سازی سیستم بهایابی بر مبنای فعالیت (ABC ) می توان اشاره کرد.

مهندس حمزوی افزود: در حوزه محیط زیست نیز، تامین گاز مصرفی نیروگاه بخار بندرعباس به میزان کاهش روزانه برابر با ۳۰۹ خودرو، ارزیابی زیست محیطی پروژه های خط انتقال فارغان احمدی و رودان، کسب تندیس مدیریت سبز، کسب گواهی نامه عدم آلایندگی از سازمان محیط زیست استان، برگزاری مناسبتهای زیست محیطی شامل: روز زمین پاک، هوای پاک، درختکاری و … و بهسازی ساختمان مرکزی و ساختمان شماره ۲ جهت کاهش مصرف انرژی و حفظ منابع از دیگر اقدامات شرکت، در راستای مسوولیتهای اجتماعی می­باشد.

وی ادامه داد: در حوزه اجتماعی، ایجاد رمپ یا بالابر برقی جهت تردد معلولین و افراد مسن، توانمند سازی جوامع محلی (همچون: ایجاد هماهنگی جهت آموزش رایگان کار جویان در کارگاه­های فنی حرفه ای استان هرمزگان و بکارگیری ایشان در مشاغل تخصصی گازرسانی)، تعامل با NGO بازدید از مرکز انجمن  ضایعات نخاعی استان هرمزگان و توان سنجی جهت تامین البسه نیروهای پیمانکار و انجام  فعالیت های داوطلبانه (رنگ امیزی و تعمیرات مدارس مناطق محروم و کم برخوردار) نمونه ای از این اقدامات به شمار می رود.

فواد حمزوی مهم ترین رویداد شرکت گاز هرمزگان در سال ۹۷ را کسب تقدیرنامه چهار ستاره جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *