شماره مجوز: 83030

تصمیم داریم جشنواره های استانی را در شهرستان های مختلف اجرا کنیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

تصمیم داریم جشنواره های استانی را در شهرستان های مختلف اجرا کنیم

دکتر رضا کمالی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: اولویت راهبرد فرهنگی در استان هرمزگان بر مبنای تامین زیر ساخت های فرهنگی است.

به گزارش صدف نیوز، « رضا کمالی زرکانی » در نشست شورای ادارات ستادی و شهرستانی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اظهار کرد: اعتبارات فرهنگی و هنری بر اساس برنامه های پیشنهادی و مصوب در استان توزیع می شود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های فرهنگی و هنری باید با مشارکت دیگر دستگاه ها برگزار شود، افزود: یکی از معیارهای ارزیابی روسای شهرستانی میزان سطح مشارکت دستگاه ها در اجرای برنامه هاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در ادامه گفت: رابطه روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان ها با ائمه جمعه و جماعات و فرمانداران باید در بالاترین سطح تعامل و همکاری باشد.

وی با بیان اینکه اولویت راهبرد فرهنگی در استان بر مبنای تامین زیرساخت های فرهنگی و هنری است، افزود: برنامه های فرهنگی و هنری هر شهرستان باید بر اساس زمانبندی مشخص شده باشد.

کمالی زرکانی ضمن تاکید بر صرفه جویی در اجرای برنامه های فرهنگی – هنری عنوان کرد : پنجاه درصد تامین اعتبارات برنامه های فرهنگی و هنری باید در شهرستان پیشنهاد دهنده از طریق مشارکت سایر دستگاه ها، فرمانداری ها و شهرداری ها تامین می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان تمرکز زدایی جشنواره ها و برنامه ها را یک اصل دانست و یادآور شد: بسیار راغب هستیم که جشنواره های استانی در شهرستان های مختلف در جهت مساوات در سرانه فرهنگی اجرا شود و هر شهرستان که امکان برگزاری رویداد های استانی را داشته باشد می تواند پیشنهاد خود را به اداره کل ارائه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *