شماره مجوز: 83030

پاکترین سوخت کشور در پالایشگاه «ستاره خلیج‌فارس» تولید می شود

پاکترین سوخت کشور در پالایشگاه «ستاره خلیج‌فارس» تولید می شود

نفت ستاره خلیج فارس

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در همایش روز جهانی محیط زیست در استان هرمزگان، گفت: پاک ترین سوخت کشور در پالایشگاه ستاره تولید می‌شود.

به گزارش صدف نیوز، «محمدعلی دادور» در همایش بزرگداشت روز جهانی محیط زیست اظهار داشت: پالایشگاه  ستاره خلیج فارس، بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و پالایشگاهی بسیار پویا است که از زمان راه‌اندازی و بهره‌برداری، پویایی خود را حفظ کرده است.

وی ادامه داد: این پالایشگاه، در حال حاضر ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی را از عسلویه دریافت و پالایش کند و در حال حاضر پالایش حدود ۴۰۰ هزار بشکه میعانات گازی در این پالایشگاه انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس افزود: این پالایشگاه بالغ بر ۴۳ میلیون لیتر بنزین، ۱۴ میلیون لیتر نفت و گاز و یک هزار و ۵۰۰ تن گاز مایع تولید می‌کند و در کشور ایران، شرکتی نیست که در این حد و اندازه تولید داشته باشد و هم اکنون ۵۵ تا ۶۰ درصد سوخت کشور در استان هرمزگان تولید می‌شود.

مهندس دادور گفت: از آنجایی که همه پالایشگاه‌های هرمزگان تحت مدیریت شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی هستند، باید  الزمات HSE را رعایت کنند و واقعیت امر این است که از روزی که این پالایشگاه در این استان راه‌اندازی شده است، کارهای بسیاری را در حوزه محیط زیست انجام داده است؛ حدود ۷۰ هکتار فضای سبز ایجاد کرده و در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در حال ساخت بیمارستان ۲۷۰ تخت‌خوابی در مجموعه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس هستیم.

وی بیان کرد: ما وظیفه داریم سوخت پاک کشور را تامین کنیم، جالب است بدانید میزان گوگرد یورو۴ ۵۰ppm و گوگرد یورو۵ ، ۱۰ppm است اما در پالایشگاه ستاره خلیج فارس بنزینی با ۰٫۵ ppm گوگرد تولید می شود و استاندارد ما از یورو ۵ هم بالاتر است.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس با اشاره به میزان استانداردهای فراورده‌های تولیدی در استان گفت: فراورده‌هایی که در استان هرمزگان تولید می‌شود موجب افتخار همگان است و این پالایشگاه علاوه بر اینکه بنزین تولید می‌کند، تامین خوراک پتروشیمی‌ها را هم بر عهده دارد و پتروشیمی تبریز، اراک و اخیرا اصفهان و ماهشهر خوراکشان را از طریق نفت ستاره خلیج فارس تامین می‌کنند.

دادور خاطرنشان کرد: در راستای التزام عملی این پالایشگاه به حفظ محیط زیست یک سری فرآیندهایی را تعریف کرده‌ایم و هدف اصلی‌مان خدمت به استان و مردم است.

گفتنی است در پایان این مراسم در قالب تفاهم نامه ای مقرر شد تا به مدت دو سال شرکت نفت ستاره خلیج فارس حامی منطقه حفاظت شده گنو باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *