شماره مجوز: 83030

انتشار برخی آگهی های دولتی در هفته نامه ها بلامانع است

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی:

انتشار برخی آگهی های دولتی در هفته نامه ها بلامانع است

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در جمع اصحاب رسانه استان هرمزگان گفت: چنانچه دستگاههای اجرایی تمایل به انتشار برخی آگهی های خود در هفته نامه های واجد شرایط را داشته باشند با ذکر این نکته در نامه ارسالی خود به واحد آگهی های ارشاد می توانند چنین درخواستی را داشته باشند و از نظر ما ایرادی ندارد.

به گزارش صدف نیوز، محمدرضا دربندی افزود: انتشار آگهی در پایگاه های خبری و خبرگزاری ها نیز بزودی اجرایی می شود.

وی در ابتدای نشست خود به تبیین مسائل حوزه رسانه و مطبوعات در کشور و تشریح موارد مختلف از جمله یارانه کاغذ، سامانه آگهی ها، بیمه خبرنگاران، رتبه بندی نشریات و روزنامه ها، قرارداد حمل و نقل مطبوعات، توجه با استان های کمتر برخوردار، اصلاح دستورالعمل های حوزه رسانه، تخلف و مجازات های فضاهای رسانه ای، تسهیلات برای روزنامه ها، صدور کارت خبرنگاری، ساماندهی پرداخت یارانه ها، وضعیت خانه های مطبوعات و مشکلات و چالش های آنها در اقصی نقاط کشور و … پرداخت.

دربندی پس از این مقدمه به استماع سخنان و مسایل مختلف نمایندگان روزنامه ها و نشریات و پایگاه های خبری هرمزگان پرداخت و به یک یک آنان پاسخ گفت و در پایان نیز پیرامون خانه مطبوعات، مسایلی مطرح و راهکارهایی را بیان کرد.

مدیر کل مطبوعات داخلی و خبرگزاری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدف از ایجاد خانه مطبوعات را هم افزایی اهالی رسانه، افزایش قدرت رسانه برای اخذ مطالبات صنفی، محلی برای رسیدن به مشکلات خانواده رسانه و مکانی برای برون سپاری وظایف دولتی دانست و افزود: از آسیب های پیش روی خانه مطبوعات سیاسی کاری، جناح بندی، دامن زدن به اختلافات، سوء استفاده های مالی و حذف رقبا می باشد که باید از آن پرهیز کرد و تنها راهکار آن نیز افزایش نظارت توسط اعضاء، بازرس خانه مطبوعات و نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

وی چهار توصیه نیز به اهالی مطبوعات و رسانه هرمزگان کرد. خودکفایی، تهیه و تولید مطالب مورد نیاز و ذائقه مردم، رفتن به سمت رسانه مجازی و پرهیز از پرداختن به اختلافات و انتشار آن در فضای عمومی جامعه چهار توصیه مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با اهالی رسانه و مطبوعات هرمزگان بود.

گفتنی است: از دیگر برنامه های محمدرضا دربندی در بندرعباس بازدید از خانه مطبوعات بود که با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اهالی رسانه انجام گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *