شماره مجوز: 83030

۴۵ درصد از جمعیت استان هرمزگان در روستاها زندگی می کنند

استاندار هرمزگان:

۴۵ درصد از جمعیت استان هرمزگان در روستاها زندگی می کنند

استاندار هرمزگان گفت: دهیاران باید ظرفیت های روستای خود را شناسایی و از مشارکت مردم در راستای اجرای طرح های توسعه ای در روستا ها بهره ببرند.

به گزارش  صدف نیوز، دکتر فریدون همتی در گردهمایی شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان بندرعباس با بیان اینکه یک سوم جمعیت استان هرمزگان در شهرستان بندرعباس زندگی می‌کنند، عنوان کرد: این شهرستان به لحاظ سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

وی در ادامه اقدام برخی دهیاران در بیمه کردن روستاهای تحت مدیریت خود را قابل تقدیر دانست و افزود: توسعه فرهنگ بیمه ای یکی از مولفه های توسعه پایدار هر جامعه محسوب می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: باید سایر دهیاران نیز از این الگو استفاده کرده و با بیمه کردن روستاهای خود رضایتمندی خوبی را ایجاد کنند.

دکتر همتی با اشاره به وجود بیش از یکهزار و ۲۰۰ دهیار و چندین هزار عضو شوراهای اسلامی در سطح استان هرمزگان، تصریح کرد: باید از بهترین افکار، اندیشه ها و ایده های این افراد که در حال ارائه خدمات به روستاها هستند، به خوبی بهره بگیریم.

وی تاکید کرد: دهیاران باید ظرفیت های روستای خود را شناسایی و از مشارکت مردم در راستای اجرای طرح های توسعه ای در روستاها بهره ببرند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: دهیاران اتاق فکر روستای خود را با حضور جوانان و افراد تحصیل کرده و خوش‌فکر روستا تشکیل دهند.

همتی با اشاره به نهضت ساخت سازه های آبخیزداری در سراسر هرمزگان، بیان داشت: در راستای این نهضت سال گذشته بیش از ۲۰۰ پروژه آبخیزداری در سطح هرمزگان اجرایی شد که موجب تأمین آب شرب، کشاورزی، تقویت سفره‌های آب زیرزمینی و همچنین ایجاد اماکن گردشگری و اشتغالزایی در روستاها شده است و این نهضت در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.

دکتر همتی اضافه کرد: برای اشتغالزایی در روستاها تسهیلات بانکی ارزان قیمت پرداخت می‌شود و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

وی گفت: نزدیک به ۴۵ درصد از جمعیت استان هرمزگان در روستاهای این استان زندگی می کنند که این امر یک فرصت خوب محسوب می‌شود و باید به خوبی از آن بهره ببریم.

در گردهمایی شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان بندرعباس، از شناسنامه روستاهای شهرستان بندرعباس با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان رونمایی شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *