شماره مجوز: 83030

۴۵ درصد از جمعیت استان هرمزگان در روستاها زندگی می کنند

استاندار هرمزگان:

۴۵ درصد از جمعیت استان هرمزگان در روستاها زندگی می کنند

استاندار هرمزگان گفت: دهیاران باید ظرفیت های روستای خود را شناسایی و از مشارکت مردم در راستای اجرای طرح های توسعه ای در روستا ها بهره ببرند.

به گزارش  صدف نیوز، دکتر فریدون همتی در گردهمایی شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان بندرعباس با بیان اینکه یک سوم جمعیت استان هرمزگان در شهرستان بندرعباس زندگی می‌کنند، عنوان کرد: این شهرستان به لحاظ سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

وی در ادامه اقدام برخی دهیاران در بیمه کردن روستاهای تحت مدیریت خود را قابل تقدیر دانست و افزود: توسعه فرهنگ بیمه ای یکی از مولفه های توسعه پایدار هر جامعه محسوب می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: باید سایر دهیاران نیز از این الگو استفاده کرده و با بیمه کردن روستاهای خود رضایتمندی خوبی را ایجاد کنند.

دکتر همتی با اشاره به وجود بیش از یکهزار و ۲۰۰ دهیار و چندین هزار عضو شوراهای اسلامی در سطح استان هرمزگان، تصریح کرد: باید از بهترین افکار، اندیشه ها و ایده های این افراد که در حال ارائه خدمات به روستاها هستند، به خوبی بهره بگیریم.

وی تاکید کرد: دهیاران باید ظرفیت های روستای خود را شناسایی و از مشارکت مردم در راستای اجرای طرح های توسعه ای در روستاها بهره ببرند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: دهیاران اتاق فکر روستای خود را با حضور جوانان و افراد تحصیل کرده و خوش‌فکر روستا تشکیل دهند.

همتی با اشاره به نهضت ساخت سازه های آبخیزداری در سراسر هرمزگان، بیان داشت: در راستای این نهضت سال گذشته بیش از ۲۰۰ پروژه آبخیزداری در سطح هرمزگان اجرایی شد که موجب تأمین آب شرب، کشاورزی، تقویت سفره‌های آب زیرزمینی و همچنین ایجاد اماکن گردشگری و اشتغالزایی در روستاها شده است و این نهضت در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.

دکتر همتی اضافه کرد: برای اشتغالزایی در روستاها تسهیلات بانکی ارزان قیمت پرداخت می‌شود و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

وی گفت: نزدیک به ۴۵ درصد از جمعیت استان هرمزگان در روستاهای این استان زندگی می کنند که این امر یک فرصت خوب محسوب می‌شود و باید به خوبی از آن بهره ببریم.

در گردهمایی شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان بندرعباس، از شناسنامه روستاهای شهرستان بندرعباس با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *