شماره مجوز: 83030

امام جمعه جدید بندرعباس: بیانیه گام دوم، چراغ راه آینده است

دکتر عبادی زاده امام جمعه جدید بندرعباس:

بیانیه گام دوم، چراغ راه آینده است

دکتر عبادی زاده امام جمعه بندرعباس

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده از تقویت جوانان انقلابی ومومن به عنوان یکی از رسالت های خود یاد کرد و گفت: جوانان انقلابی نباید در پیچ وخم حوادث به فراموشی سپرده شوند اگر جوان انقلابی در کف خیابان برای تحقق آرمان های انقلاب نباشد، کمیتمان لنگ خواهدبود.

به گزارش صدف نیوز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر « محمد عبادی زاده » در نخستین خطبه های نماز جمعه خود پس از انتصاب به این سمت ضمن قدردانی از رهبر فرزانه که به عنوان دیده بان بیدار و ناخدای کشتی انقلاب اسلامی در میان امواج سهمگین توطئه های دشمنان اسلام و قرآن که به بنده به عنوان فرزندی از هرمزگان اعتماد کردند، اظهار کرد: معظم له بار امانت الهی نمایندگی ولی فقیه در استان هرمزگان را بر دوش بنده گذاشتند.

وی ابراز امیدواری کرد که به عنایت صاحب این روز، «حضرت حجت(عج)» بتوانم این امانت ارزشمند را امانتداری کنم و در محضر ایشان و امام عصر روسفید باشم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس از حضور مسئول دفتر مقام معظم رهبری نیز قدردانی کرد و افزود: حضور یار نزدیک رهبری که با خودشان بوی عطر ولایت به استان ما آوردند نیز توفیقی مغتنم است.

وی با بیان اینکه همان طوری که ایشان حامل سلام گرم رهبری به مردم هرمزگان بودند من نیز از آیت الله محمدی گلپایگانی می خواهم که سلام گرم مردم استان را به محضر رهبری برسانید و بفرمایید که مردم هرمزگان در کنار آب های خلیج فارس گوش به فرمان مقام معظم رهبری بوده و هستند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده ادامه داد: هرمزگانی ها همواره نگاهشان به سیاست ها، راهبردها، هدایت ها و نصایح ارزشمند مقام معظم رهبری است.

وی همچنین از آیت الله نعیم آبادی به واسطه سه دهه خدماتش در استان هرمزگان قدردانی کرد و گفت: برکات وجود ایشان در هرمزگان مشهود است و تلاش های خستگی ناپذیر ایشان و به ویژه حضورش در بین مردم در جای جای استان هیچ گاه از یاد مردم این دیار نخواهد رفت.

امام جمعه بندرعباس با ذکر این نکته که آیت الله نعیم آبادی مثل یک پدری مهربان برای مردم ولایت مدار استان هرمزگان بود، بیان کرد: امروز به نمایندگی از مردم استان از ایشان تقدیر و تشکر می کنم و بنا به گفته خودشان در آینده نیز ایشان را در جمع خود خواهیم دید.

وی از ابراز لطف و محبت مردم خونگرم هرمزگان نسبت به خود پس از انتصاب به نمایندگی ولی فقیه تشکر کرد و گفت: می دانم که این شور و شعف مردم در مسیر حمایت از ولایت بود.

دکتر عبادی زاده در ادامه با بیان اینکه پس از فکر کردن در رابطه با موضوع نخستین خطبه های نماز جمعه به موضوع بیانیه گام دوم انقلاب رسیدم، افزود: این بیانیه، خط مشی آینده و نقشه راه بسیار ارزشمندی برای آینده انقلاب است.

وی مقصد بیانیه را رساندن ملت ایران به اوج احیای تمدن بزرگ اسلامی دانست و اظهار کرد: نقطه ثقل این بیانیه، رساندن جامعه اسلامی به سبک زندگی اسلامی و نبوی است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره هشدار یکی از تئوریسن های فرانسوی به سیاستمداران غربی در رابطه با اینکه غول تمدن اسلامی در حال بیدار شدن است، اذعان کرد: این نظریه در دهه دوم انقلاب ارائه شد و در آن ۲۰ دلیل این اتفاق ذکر شده که وقوع انقلاب اسلامی در ایران را از نشانه های احیای تمدن بزرگ اسلامی بیان کرده بود.

وی با بیان اینکه تمدن اسلامی دو جنبه اثباتی و صلبی دارد، افزود: جنبه اثباتی این است که سبک زندگی اسلامی در همه ابعاد جامعه ازجمله خانواده، معماری، محیط زیست، فضای مجازی، پژوهش، صنعت و … وارد شود به گونه ای که کسی که از بیرون وارد کشور می شود بداند که این یک مملکت اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده به تشریح بخش صلبی این تمدن پرداخت و بیان کرد: این بخش نیز شامل آسیب هایی می شود که دل مومنان و دلسوزان انقلاب را آزرده می کند و در گام دوم باید از چهره تابناک انقلاب اسلامی زدوده شوند.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم مسیر ترقی و تعالی انقلاب اسلامی را هموار کنیم چاره ای نداریم که به دغدغه امت حزب الله توجه کنیم.

امام جمعه بندرعباس به بخشی از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: انحرافات، روابط نامشروع، اسراف گرایی، بهره گیری غیرهدفمند از فضای مجازی، رشوه گیری، بیکاری، طلاق و بسیاری از جماه آسیب هایی است که باید مورد توجه قرار گیرند.

وی در خطبه دوم نماز جمعه بندرعباس با اشاره به مهم خواندن جایگاه استان هرمزگان و شهر بندرعباس در متن حکم انتصابش توسط رهبر معظم انقلاب، افزود: اولین مطلبی که در فرمایشات معظم له وجود دارد، تاکید بر اهمیت هرمزگان و جایگاهی که در کشور دارد است.

عبادی زاده ادامه داد: در دیدار کوتاهی که با ایشان داشتم از بندرعباس به عنوان شهری مهم یاد کردند که در کشور جایگاه خاص خودش را دارد که این سخنان رهبری، ماموریت و تکلیف تمامی آحاد جامعه استان هرمزگان را دو چندان می کند.

وی از توجه دادن به ظرفیت های جوانان انقلابی به عنوان تاکید دیگر رهبر معظم انقلاب نام برد و بیان کرد: امید به آینده قابل تحقق نیست مگر با استفاده از ظرفیت جوانان و در این راه هم بنده مسئول هستم و هم ماموریت دارم که جوانان انقلابی را پا به کار بیاورم.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه دستم را به سمت جوانان دراز می کنم، گفت: ما باید قدم های بلندی را با هم برداریم.

وی بر شکل گیری قرارگاهی به منظور طراحی و عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب در هرمزگان تاکید و عنوان کرد: جوانان انقلابی در کنار ائمه جمعه و روحانیت، یک شبکه در این قرارگاه هستند.

دکتر عبادی زاده با ذکر این نکته که زمان آن گذشته که حرکت ها بدون برنامه باشد، تصریح کرد: بدانید که گام دوم را بدون برنامه برنخواهیم داشت و در این باره با صاحبنظران و نخبگان مشورت خواهم کرد و برنامه هایی متناسب با بیانیه گام دوم آماده خواهم کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بنده فرزند هرمزگان هستم و تمامی کسانی که با هر قوم و مذهبی در این سرزمین زندگی می کنند را هرمزگانی می دانم، گفت: بنا بر توصیه مقام معظم رهبری با روی گشاده و دست مهربان تمامی ظرفیت های استان هرمزگان را برای توسعه کشور به کار خواهم بست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *