صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هدیه روز خبرنگار وزیر ارشاد به خبرنگاران چیست؟

هدیه روز خبرنگار وزیر ارشاد به خبرنگاران چیست؟

وزیر ارشاد در بندرعباس

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در آستانه روز خبرنگار به استان هرمزگان سفر کرده بود از اعطای هدیه ویژه ای برای خبرنگاران کشور خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، دکتر «سید عباس ‌صالحی » در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران هرمزگان ابتدا به تشریح دستاوردهای سفر دو روزه خود به این استان پرداخت و از امضای سند توسعه فرهنگ و هنر به عنوان مهمترین دستاورد این سفر نام برد.

وی یکی از اهداف این سفر را امضای تفاهم‌نامه‌ای برشمرد که مقدمات آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری هرمزگان بررسی شده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در پاسخ به این سئوال که برای روز خبرنگار چه هدیه ای برای این قشر زحمتکش در نظر گرفته شده، گفت: به امید خدا پس از مشورت در هیات دولت و همکاران در وزارتخانه، در خصوص اعطای هدیه ای مناسب یا بسته ای حمایتی و در خور شأن خبرنگاران تصمیم گیری خواهیم کرد.

دکتر صالحی با بیان اینکه فعالان حوزه رسانه نیازمند پشتیبانی بیشتری هستند، گفت: بحث رسانه های استان های مرزی در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد توجه قرار می گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن قدردانی از مهمان نوازی مردم هرمزگان، اظهار کرد: هرمزگان سیزدهمین استانی بود که تفاهم‌نامه همکاری توسعه فرهنگی آن به امضا رسید، افزود: میزان اعتبار تفاهم نامه های ۱۲ استان قبلی بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان بود در حالی که تفاهم‌نامه استان هرمزگان با رقم ۵۰۱ میلیارد ریال منعقد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: تکمیل کتابخانه بندرعباس، احداث مجتمع‌های سیریک و بشاگرد، تکمیل ۴۲ فرهنگ سرای روستایی نیمه تمام و … ازجمله موارد مطرح شده در این تفاهم نامه است.

صالحی با بیان اینکه همچنین یک نگارخانه و یک پلاتو از محل اعتبارات ارزش افزوده توسط استانداری هرمزگان در شهرستان بندرلنگه ساخته می شود، اضافه کرد: سینما پردیس امید میناب نیز امسال به بهره برداری می رسد.

وی افتتاح مجتمع فرهنگی رودکان در رودان و نگارخانه و سینما دیجیتال در بندرلنگه را از دیگر دستاوردهای این سفر ذکر کرد و گفت: در این فرصت با  ظرفیت‌های بیشتری از استان هرمزگان آشنا شدم.

Visits: 55

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *