شماره مجوز: 83030

آینده استان هرمزگان در گرو آموزش و پرورش است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس:

آینده استان در گرو آموزش و پرورش است

دیدار مدیران آموزش و پرورش با امام جمعه بندرعباس

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: رشد و توسعه و آینده استان در گرو آموزش و پرورش است و برای اعتلای این مجموعه همه باید در کنار آن باشیم.

به گزارش صدف نیوز، حجه الاسلام و المسلمین عبادی زاده در دیدار مدیرکل و اعضای شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان افزود: برای تحقق این هدف و کمک به آموزش و پرورش استان صدای این مجموعه در مطالبه گری هستم و به معلمی و عضوی از جامعه فرهنگی و دانشگاهی استان بودن افتخار می کنم.

وی با بیان اینکه تلاش و مجاهدت مسوولان آموزش و پرورش استان برای تعلیم و تربیت و دغدغه مندی این مجموعه را به عینه شاهد هستیم، اظهار کرد: پایه توسعه جامعه آموزش و پرورش است و قطعا اگر این مجموعه در تربیت نیروی انسانی موفق عمل کند ثمربخشی آن را در جامعه خواهیم دید.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس خطاب به مسوولان آموزش و پرورش یادآور شد: ماموریتی مشترکی بر عهده ما گذاشته شده است که باید با کمک یکدیگر و هم افزایی در امور آن را دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: حضرت امام (ره) از معلمی به عنوان شغل انبیا یاد کردند و رسالت عالمان دین هم تحقق این هدف است.

عبادی زاده رسالت آموزش و پرورش را ترویج علم بر پایه تزکیه و تربیت نفس عنوان کرد و گفت: اساس آینده کشور از این مجموعه شکل می گیرد و باید سرمایه گذاری ها به سمت تربیت و توسعه نیروی انسانی متعهد و متخصص برود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس همچنین گفت: با وجود تلاش های ارزنده و اقدامات خوبی که در آموزش و پرورش استان صورت گرفته است و دغدغه مندی عزیزان، خلاهایی را هم در حوزه زیرساختی و هم نرم افزایی داریم که باید با کمک یکدیگر در رفع آن بکوشیم.

عبادی زاده با تاکید بر اینکه عدالت ایجاب می کند که در همه بخش ها از جمله زیرساخت ها منابع، امکانات و سهمیه دانشگاه ها به استان هرمزگان توجه مضاعفی شود، خاطرنشان کرد: عدالت آموزشی یعنی فراهم شدن بستر رشد استانهای کم برخوردار و باید فاصله ها را برداشت تا آموزش و پرورش استان هایی مانند هرمزگان به سطح استان های برخوردار برسند.

وی بیان داشت: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب عدالت باید تبدیل به گفتمان و مطالبه گری شود و در این بخش همگام و همراه با عزیزان آموزش و پرورش صدای این عزیزان در مطالبه گری هستم.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با تاکید مجدد بر اینکه همه باید آموزش و پرورش را حمایت کنند، یادآور شد: دولت، خیرین، آحاد مردم و حوزه های علیمه باید آنچه را در توان دارند برای اعتلای آموزش و پرورش به کار ببندند تا بتوانیم با برخورداری از آموزش و پرورش توسعه یافته رشد و بالندگی کشور را تضمین کنیم.

عبادی زاده در پایان گفت: آموزش و پرورش استان باید با  از همه امکانات موجود نهایت استفاده را داشته باشد و در این میان از ظرفیت حوزه های علیمه و همه بخش های برون سازمانی بهره بگیرد.

در این دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان با تبریک انتصاب  نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، به اراﺋه گزارشی از دستاوردهای و مشکلات و چالش های آموزش و پرورش پرداخت و گفت: برغم محدودیت ها و کمبود منابع و مشکلات دیرینه، روند رو به رشد شاخص ها را در همه بخش ها برای آموزش و پرورش استان شاهد هستیم که این مهم در سایه تلاش و همت و همدلی جمعی است.

موسی دادی زاده سرخایی افزود: برای اینکه بتوانیم در این مسیر موفقیت های آموزش و پرورش استان را سرعت ببخشیم نیازمند حمایت از این مجموعه هستیم و همه باید آموزش و پرورش را از خودشان بدانند.

وی با قدردانی از رهنمودهای عالمانه نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: قطعا بهره گیری از این ارشادها و دلگرمی ایجاد شده می تواند در پیشبرد برنامه های آموزش و پرورش استان بسیار موثر باشد و این همگرایی و هم افزایی را فصل نوینی برای تعلیم و تربیت استان می دانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *