شماره مجوز: 83030

ما حافظ جان و مال مرزنشینان هستیم

فرمانده دریابانی هرمزگان:

ما حافظ جان و مال مرزنشینان هستیم

dehaki

فرمانده دریابانی هرمزگان گفت: در استانی که بیش از ۱۰ هزار شناور و یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر مرز آبی دارد و ۶۰ درصد مبادلات تجاری کشور انجام می‌شود باید کارهای ویژه‌تری صورت گیرد.

به گزارش صدف نیوز، سرهنگ حسین دهکی در نخستین نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران حوزه دریابانی هرمزگان بیان داشت: قداست بزرگی در اصل و محتوای رسانه وجود دارد و قدردان تمامی اهالی رسانه هستیم. از خبرنگاران دعوت می‌کنم در عملیات ما حضور داشته باشند تا با سختی کار ما آشنا شوند، دریا بسیار گرم است و کار در آن بسیار سخت است.

وی اظهار کرد: بیش از ۱۷ سازمان باید در بحث مبارزه با قاچاق باید همکاری کنند اما متأسفانه این اتفاق نمی‌افتد و خبرنگاران باید این موضوع را پیگیری کنند که مسئولینی که باید در این زمینه فعالیت می‌کنند کجا هستند.

سرهنگ دهکی تصریح کرد: ما به پیشگیری اعتقاد داریم و در این زمینه برنامه‌های خوبی در پیش داریم و آگاهی بخشی و آموزش را از مدارس تا جامعه صیادی انجام می‌دهیم، خیلی افراد اصلاً اهمیت مرز را نمی‌دانند و این وظیفه ماست که این آگاهی بخشی را انجم دهیم.

وی عنوان کرد: ما باید دریابان، حدود مرز، حقوق مرزنشین و مسائل بسیاری را برای مردم تعریف کنیم، اگر امروز مردم حوزه ساحلی ما در ضعف به سر می‌برند باید بررسی شود.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: هر سازمانی که کم‌کاری کند سرریز جرائم آن در حوزه نیروی انتظامی پیش خواهد آمد و چشم امید ما برای اینکه باری از دوش مردم برداریم اهالی رسانه است.

سرهنگ دهکی بیان کرد: تبیین موضوع قاچاق برای مردم امری مهم است و مسلمین باید بدانند وقتی مسئله‌ای به عنوان قاچاق در نظر گرفته می‌شود و توسط علما حرام اعلام می‌شود این امر حرام است و باید از آن اجتناب شود.

وی اضافه کرد: مطالبه گری رسانه‌ها از دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق و همکاری درزمینهٔ تحقق پایداری امنیت مرزی را خواستاریم، ما حافظ جان و مال مرزنشینان هستیم و نمی‌توانیم و نمی‌خواهیم به آنها حمله کنیم و اگر فرمان ایست می دهیم فقط می‌خواهیم بار شناورها را بررسی کنیم. ولی آنها می ترسند و با ما مقابله می‌کنند. باید در این زمینه فرهنگ‌سازی‌های لازم انجام شود.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان اظهار کرد: تأکید بر رعایت حریم‌های مرزی توسط ساحل‌نشینان صیادان و تلاش برای انعکاس مشکلات و معضلات مردم مناطق مرزی به‌ویژه در حوزه معیشت و تأکید بر سرمایه‌گذاری خواسته دیگری است که از اهالی رسانه داریم.

سرهنگ دهکی خاطرنشان کرد: منطقه کلاهی و کرگان مسائلی دارند که در زمان کوتاه حل نمی‌شوند و حجم کار در آن‌ها وسیع است، درزمینهٔ قاچاق سوخت در این مناطق لنجی بیرون نمی‌رود اما با شناورهای کوچک کار قاچاق سوخت را پیش گرفته‌اند، در این زمینه دو طرح مشترک با فرماندهی انتظامی انجام دادیم.

وی ادامه داد: برای ما کاری ندارد هر دو روز طرحی اجرا کنیم اما مسئولین استانی باید چاره‌اندیشی کنند، مشخص است سوخت‌ها به چه صورت جابجا می‌شود و خیلی از ارگان‌ها باید پای‌کار بیایند، هجمه‌ها از این گذشته که تا دو ماه آینده بتوانیم قاچاق سوخت را به صفر برسانیم.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان افزود:  ما می‌خواهیم همه کارها اصولی انجام شود و شائبه تندروی پیش نیاید، مسئله رشوه و آلودگی نیز وجود دارد و ما به آن واقفیم و به جد پیگیر آن هستیم.

سرهنگ دهکی اظهار کرد: برخی افراد نیز درزمینهٔ رشوه‌گیری در حوزه قاچاق سوخت به‌عنوان پول جمع کن فعال هستند و به اسم فرمانده هان ما پول دریافت می‌کنند اما هیچ ارتباطی به ما ندارند و در ۴ ماهه ابتدای امسال حدود ۶ نفر را در این خصوص دستگیر کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: ما به‌محض اینکه از هر نوع رشوه و آلودگی مطلع شویم برخورد می‌کنیم و به‌محض اینکه ثابت شود فردی در مجموعه ما این عمل را مرتکب شده باشد در هر درجه‌ای باشد برخورد خواهیم کرد.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان بیان کرد: گاهی افسران خوب و محکمی را می‌گذاریم اما برای خراب کردنش گزارش غلط می‌دهند تا افراد ضعیف‌تر برای پیشبرد اهدافشان جایگزین شوند، ما در این خصوص نیز باید هوشیار باشیم.

سرهنگ دهکی با اشاره به اینکه هرمزگان به‌خصوص میناب با همه‌جا متفاوت است، تصریح کرد: شهرستان میناب حوزه ویژه‌ای است و باید برنامه‌ریزی برای آن نیز ویژه باشد، چون آلودگی زیاد است باید افرادی قوی و محکم در این مناطق بگذاریم و کار بسیار سخت است.

وی در پایان عنوان کرد: مبارزه با مواد مخدر شگرد خاصی دارد، مبارزه با آن نیز در دستور کار ما قرار دارد و باید امکانات قوی‌تری را برای مقابله با آن به‌کارگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *