شماره مجوز: 83030

ایجاد منطقه گردشگری در غرب بندرعباس

استاندار هرمزگان خبر داد؛

ایجاد منطقه گردشگری در غرب بندرعباس

یکی از برنامه های مدیریت عالی استان هرمزگان در بندرعباس مرکز استان، ایجاد منطقه گردشگری در غرب این شهرستان است.

استاندار هرمزگان با اشاره به انجام مطالعات طرح ساماندهی و زیباسازی خور و ایجاد منطقه گردشگری در غرب شهر بندرعباس، گفت: در قالب این طرح خور موجود در این منطقه ساماندهی و زیباسازی می شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در نشست شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به مطالعات انجام شده توسط شرکت آب منطقه‌ای استان برای ساماندهی خور منطقه غرب بندرعباس، افزود: با توجه به اتصال این منطقه به دریا، طرح هایی برای گردشگری در آن با استفاده از رودخانه و دریاچه ای که ایجاد خواهد شد، اجرایی می شود.

وی بیان داشت: برای این منطقه طرحی در قالب ۵۰۰ هکتار شامل ۲۰۰ هکتار بستر رودخانه، ۱۰۰ هکتار دریاچه و ۲۰۰ هکتار دهکده گردشگری و تفریحی آماده و مورد مطالعه قرار گرفته است.

استاندار هرمزگان گفت: در گام اول شناخت خوبی از وضع موجود در این منطقه پیدا کردیم و باید توافقات لازم را با سازمان هایی که اراضی آنها در این منطقه وجود دارد، داشته باشیم.

دکتر همتی تصریح کرد: اجرای این طرح می تواند فضای زیبایی را در غرب بندرعباس و شهرک های موجود در آن ایجاد کند که مردم و گردشگران از آن بهره مند می شوند.

تخصیص سه میلیون مترمکعب آب به اراضی کشاورزی شمال میناب

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از صحبتای خود از تصویب تخصیص سه میلیون مترمکعب آب به اراضی کشاورزی شمال شهرستان میناب خبر داد.

همتی تصریح کرد: این میزان از آب برای کشت محصولات و رونق بیشتر کشاورزی در این منطقه اختصاص پیدا کرده است.

وی با اشاره به درخواست برخی کشاورزان جهت نصب آب شیرین کن بر روی چاه های کشاورزی، گفت: در این راستا نیاز است که کمیته ای برای کارشناسی دقیق تر این موضوع تشکیل و این اقدام برای کشت گلخانه‌ای با رعایت سقف مجاز و نصب کنتور و همچنین رعایت مسائل و الزامات زیست محیطی انجام شود.

مرحله اول آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی بندرعباس وارد مدار می شود

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: مرحله نخست آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی بندرعباس به زودی وارد مدار می‌شود.

به گفته وی یک خط انتقال از این آب شیرین کن تا مخزن داماهی بندرعباس احداث خواهد شد تا از آب تولیدی آن، جهت مصرف آب شرب شهر بندرعباس استفاده شود.

همتی اظهار داشت: مرحله دوم آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس نیز در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد و با این اقدامات سیاست تامین کامل آب شرب شهرهای بندرعباس و بندرخمیر از طریق آب شیرین کن ها به تدریج در حال اجرایی شدن است.

آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی بندرعباس به صورت مشترک برای سه استان هرمزگان، کرمان و یزد مورد استفاده قرار می‌گیرد ،اما بخش عمده آب تولیدی آن یعنی افزون بر ۴۰ درصد از آبی که توسط این مجموعه شیرین سازی خواهد شد، در هرمزگان به مصرف خواهد رسید.

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی پیمانکار این پروژه تمامی تلاش‌ها برای تکمیل و راه‌اندازی مرحله نخست این طرح با ظرفیت شیرین‌سازی ۲۰۰ هزار متر مکعب آب تا مهر ماه سال جاری در حال انجام است تا آب تولیدی این طرح وارد مدار شود.

در مرحله اول ۵۰ هزار مترمکعب از آب شیرین سازی شده توسط این پروژه برای شهرستان‌های بندرعباس و بندرخمیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *