شماره مجوز: 83030

جمهوری اسلامی توانایی تامین امنیت منطقه خلیج فارس را دارد

جمهوری اسلامی توانایی تامین امنیت منطقه خلیج فارس را دارد

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره با ارسال پیام صلح و دوستی در کنار اعلام توانایی برقراری امنیت منطقه در صدد حفظ ثبات امنیت است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، امیر دریادار دوم ستاد مجتبی محمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: خبرنگاران همواره در کنار نیروهای مسلح بوده اند و ما از این حضور قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: اگر بتوانیم شعار صلح و دوستی و پیام توانمندی برقراری امنیت توسط نیروهای داخلی را به جامعه جهانی ارسال کنیم، قطعا گام مهمی در حفظ صلح و ثبات منطقه برداشته‌ایم و هدف ما از حفظ ارتباط با جامعه رسانه‌ای و خبرنگاری هم همین مسئله است.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا گفت: منطقه شرق آسیا و اقیانوس هند، منطقه امنی است و نیازی به حضور بیگانگان در این منطقه حساس نیست.

محمدی ادامه داد: نیروهای مسلح خصوصا نیروی دریایی ارتش، همواره تردد نیروهای بیگانه در منطقه را رصد می‌کنند و در صورت تجاوز، اقتدار جمهوری اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت.

وی در تشریح برنامه های نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: از ۳۱ شهریور تا ۷ مهر هفته دفاع مقدس است که علاوه بر نیروی دریایی، سایر نیروهای مسلح نیز برنامه هایی برای گرامیداشت این هفته خواهند داشت.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا ادامه داد: رژه نیروهای مسلح در سطح ملی در دو شهر تهران و بندرعباس برگزار می‌شود و در سایر استان‌ها به صورت استانی برگزار می‌شود.

وی گفت: هدف از انتخاب بندرعباس برای برگزاری رژه ملی، این است که نمایش اقتدار نظام در حوزه نیروی دریایی باید در کنار دریا باشد؛ از همین رو، خلیج فارس برای این رژه ملی انتخاب شده است و در کنار این رژه و نمایش قدرت نیروهای دریایی، پرواز نیروی هوایی ارتش و سپاه نیز انجام خواهد شد.

وی افزود: در هفته دفاع مقدس برنامه های دیگری از جمله برپایی نمایشگاه دفاع مقدس با محوریت بسیج و سپاه در سراسر استان، تجلیل از خانواده شهدا، سرکشی از نظامیان پیشکسوت سپاهی و ارتشی حاضر در دفاع مقدس نیز در برنامه است.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا همچنین در تشریح برنامه های پیش روی نیروهای دریایی ارتش در سال جاری گفت: روز و هفته نیروی دریایی در آذرماه است و برنامه های فرهنگی پیش‌بینی شده است، بعد از آذر ماه در اواخر آذر یا اوایل دی، رزمایش بین المللی نیروهای دریایی را در حوزه کشورهای حاشیه اقیانوس هند در بندرعباس خواهیم داشت.

وی افزود: نشست مقدماتی این رزمایش در خرداد ماه در بندرعباس برگزار شد و حدود ۱۰ کشور در این نشست شرکت کردند و مقرر شد برخی کشورها در رزمایش با یگان های شناوری شرکت کنند و برخی دیگر هم ناظران خود را به این رزمایش می فرستند.

محمدی اضافه کرد: در حال حاضر نیز مسابقات غواصی ارتش های جهان که تا دو سال قبل در کشور روسیه برگزار می شد و سال قبل در نوشهر انجام شد، امسال در کیش در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *