صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بهره برداری از ۶۲۰ طرح به مناسبت هفته دولت در هرمزگان

بهره برداری از ۶۲۰ طرح به مناسبت هفته دولت در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: بهره برداری از ۶۲۰ طرح با هزینه ۱۸هزارو ۴۰ میلیارد ریال همزمان آغاز هفته دولت در استان آغاز شد.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی به مناسبت آغاز هفته دولت با تشریح طرحهای این هفته درنشست شورای برنامه‌ریزی هرمزگان اظهار داشت: دراین هفته همچنین۲۴ طرح به ارزش ۳ هزارو ۶۶۷ میلیارد ریال عملیات ساخت آنها آغاز می شود

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر ادامه داد: در مجموع برداری و شروع عملیات ۶۴۴ طرح عمرانی به ارزش۲۱ هزارو ۷۰۷ میلیارد و ۷۱۹ میلیون ریال هفته دولت امسال در استان انجام می شود.

استاندار هرمزگان ادامه داد: ازاین مبلغ افزون ۲ هزار ۳۶۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی ، ۳ هزارو ۶۱۶ میلیارد ریال استانی و ۱۵هزارو ۷۲۵ میلیارد ریال اعتبار از سایر منابع برای طرحهای یاد شده هزینه شده است.

وی تصریح کرد: بیش‌ترین تعداد طرح‌های افتتاحی در بخش مسکن و عمران شهری و روستایی شامل ۱۵۱ طرح به ارزش یک هزارو ۸۰۴ میلیارد ریال  و بیش‎ترین میزان اعتبار برای ۶۷ طرح در بخش کشاورزی و منابع طبیعی با اعتبار ۴هزارو ۸۴۰ میلیارد ریال است.

به گفته استاندار هرمزگان، در بین شهرستان‌های استان بندرعباس نیز با ۱۴۴ طرح و اعتباری افزون بر ۶ هزارو ۸۶۰ میلیارد ریال حائز بیش‎ترین تعداد و بالاترین میزان اعتبار است.

همتی ابراز داشت: شرکت توزیع برق با ۸۶ طرح و جهاد کشاورزی با اعتبار ۳ هزار و۴۰ میلیارد ریال به ترتیب دارای بیش‌ترین تعداد طرح و بالاترین طرح‌های قابل افتتاح هستند.

وی اظهار داشت: همزمان با آیین شروع عملیات اجرایی ۴ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی (اقدام ملی) به صورت ویدئوکنفرانسی که روز سه‌شنبه پنجم شهریور با حضور ریاست جمهوری برگزار می‌شود، طرح‌های افتتاحی در این بخش نیز توسط مسوولان استان هرمزگان در شهرستان‌های بندرعباس و خمیر اجرا می‌کنند.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود در تکفیک طرح‌های افتتاحی در بخش‎های مختلف نیز گفت: در بخش مسکن و عمران شهری و روستایی ۱۵۱ طرح، انرژی ۱۰۰ طرح، حمل و نقل ۹۵، کشاورزی و منابع طبیعی ۶۷ طرح، آموزش و بهداشت و درمان هرکدام ۵۴ طرح، تربیت بدنی ۴۰ طرح، صنعت و معدن ۲۹ طرح، رفاه و تامین اجتماعی ۱۵ طرح، ارتباطات و فناروی اطلاعات ۱۲ طرح و در بخش‌های محیط زیست، فرهنگ و هنر (رسانه‌های جمعی و گردشگری) و منابع آب نیز هرکدام یک طرح افتتاح می‌شود.

استاندار هرمزگان در تکفیک طرح‌ها در شهرستان‌ها نیز افزود: ۱۴۸ طرح در بندرعباس، بندرلنگه۶۹، میناب ۶۳، حاجی آباد ۴۵، قشم ۴۴، سیریک ۴۳، رودان ۳۴، پارسیان ۳۲، جاسک ۳۱، بندرخمیر ۲۹، بشاگرد ۲۰ و بوموسی نیز ۳ طرح افتتاح و به ‌بهره‌برداری می‌رسد که در مجموع در هفته دولت امسال ۶۴۴ طرح در این شهرستان‌ها اجرا خواهد شد.

درخواست‌های سرمایه گذاری تنها از مجرای مرکز خدمات سرمایه‌گذاری به اداره‌های دولتی ارسال شود

نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: هیچ اداره دولتی حق پذیرش مستقیم درخواست‌ها و پیشنهادهای سرمایه گذاری را نداشته و اهمه تقاضاها  باید ابتدا در مرکز خدمات سرمایه گذاری ثبت شده و سپس به اداره‌های متولی ارجاع داده شود.

استاندار هرمزگان  اظهار داشت: مرکز خدمات سرمایه گذاری خود را برای پیگیری منظم درخواست ها مجهز کرده و این مرکز موظف است چنانچه صدور هر مجوز  بیش از یک هفته طول کشید به صورت مکتوب از اداره متولی دلیل تاخیر را جویا شود.

فریدون همتی با اظهار نارضایتی از  طولانی بودن فرآیند پاسخ به درخواست‌ها و صدور مجوزها توسط برخی اداره‌های دولتی،  گزارش تهیه شده از وضعیت صدور مجوزها را نیز غیر قابل پذیرش دانست و گفت: باید در این گزارش به صورت موردی گفته می شد هر اداره دولتی چه تعداد درخواست داشته و هر درخواست جهت صدور مجوز چه مدت زمان طول کشیده است.

وی  ابراز داشت: اداره‌های دولتی پس از صدور مجوز بر روند سرمایه‌گذاری و زمان رسیدن طرح به مرحله بهره‌برداری و بر ادامه فعالیت نظارت مستمر و ماهانه داشته باشند.

رییس شورای برنامه‌ریزی هرمزگان از مدیران استان خواست اقتدار مدیریتی داشته باشند و گفت: مدیر باید بتواند معاون کم کار خود را تغییر دهد.

شهریور سال ۶۰ محمد علی رجایی رئیس جمهوری و محمد جواد باهنر نخست وزیر در یک عملیات تروریستی شهید شدند لذا هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت دولتمردان بزرگ جمهوری اسلامی ایران به عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده است که می‌توان از این هفته به عنوان سیمای دستاوردهای انقلاب اسلامی یاد کرد که هم دولت از دستاوردها و عملکرد خود بگوید و هم دیگران برای اصلاح امور، نقدی بر فعالیت‌های دولت‌ها داشته باشند.

Visits: 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *