شماره مجوز: 83030

هدیه های شهرداری بندرعباس به مردم در هفته دولت

هدیه های شهرداری بندرعباس به مردم در هفته دولت

افتتاح پروژه های هفته دولت شهرداری بندرعباس

در آخرین روز از هفته دولت با حضور استاندار هرمزگان، تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر، شهردار مرکزی و شهرداران مناطق، ۳۵ پروژه عمرانی شهرداری بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۲۹۲ میلیارد ریال به عنوان هدیه ای از سوی شهرداری به اهالی این شهر در محلات مختلف به بهره‌برداری رسید و خرسندی مردم را به دنبال داشت.

دکتر همتی: شهر بندرعباس در مسیر تحول و توسعه همه جانبه قرار دارد

استاندار هرمزگان در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های عمران شهری بندرعباس گفت: شهر بندرعباس به سرعت در مسیر تحول و توسعه همه جانبه قرار دارد و در بخش‌های مختلف پروژه های متعددی در این شهر در حال اجرا و بهره‌برداری است.

به گزارش  صدف نیوز، فریدون همتی  در سخنانی عنوان کرد: شهر بندرعباس به سرعت در مسیر تحول و توسعه همه جانبه قرار دارد و در بخش‌های مختلف پروژه های متعددی در این شهر در حال اجرا و بهره‌برداری است.

وی ادامه داد: باید به بندرعباس به عنوان مهمترین شهر بندری کشور و مرکز استان هرمزگان توجه ویژه داشته باشیم.

استاندار هرمزگان افزود: در مجموعه مدیریتی استان هرمزگان، هماهنگی بسیار خوب و در سطح حداکثری برای توسعه و پیشرفته استان وجود دارد و همه به دنبال توسعه و پیشرفت استان در همه ابعاد هستند.

دکتر همتی بیان داشت: کار بزرگی برای نوسازی بافت فرسوده در شهر بندرعباس آغاز شده و در آینده نزدیک باید شاهد تحول در این بافت و همچنین فضای سبز شهر بندرعباس باشیم.

وی به توسعه سواحل شهر بندرعباس اشاره کرد و اظهار داشت: احداث بلوار ساحلی شرق شهر بندرعباس، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این شهر محسوب می شود که زیباترین و پرجاذبه ترین بلوار ساحلی در کشور خواهد بود و کارهای ویژه ای در حوزه گردشگری و تفریحی در آن انجام می‌شود.

*ناگزیر به توسعه پایدار شهر هستیم

شهردار بندرعباس گفت: بندرعباس به عنوان شهر خلاق در حوزه فرهنگ و هنر به یونسکو معرفی شده است.

عباس امینی‌زاده نیز در آیین بهره‌برداری از مجموعه فرهنگی و هنری دریا با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، اظهار کرد: در این ایام شاهد افتتاح پروژه‌های متعدد برای خدمت به مردم هستیم و امشب شاهد افتتاح چندین پروژه فرهنگی، هنری و خدماتی توسط شهرداری هستیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری از ۳۵ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۹۲ میلیارد ریال در این ایام توسط شهرداری بندرعباس، خاطرنشان کرد: جهت‌گیری ما طی این سال‌ها بر اساس فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و تاکید بر تقویت بستر و زیرساخت های این حوزه است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: اگر بخواهیم شاهد توسعه صحیح باشیم، باید به دنبال توسعه پایدار باشیم که ابعاد مختلفی برای این بخش مدنظر بوده و پرداختن به توسعه فرهنگی و اجتماعی جزو مولفه های اثر گذار است.

امینی زاده با تاکید براینکه اگر توسعه فرهنگی انجام نشود، حرکت صحیح نخواهد بود، ادامه داد: برنامه‌ای برای توسعه این زیرساخت ها طراحی شده تا بتوان بستر فعالیت‌های قوی و بهتر را ایجاد کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: استفاده از فرهنگسراها در راستای افزایش فعالیت‌های هنری به عنوان اهرم توسعه برای رونق بخشی به شهر و یکی از بحث‌های رونق بخشی به اشتغال خورد در شهرهای خلاق است.

شهردار بندرعباس اظهار کرد: بندرعباس به عنوان شهر خلاق در زمینه فرهنگ و هنرهای بومی و محلی به یونسکو معرفی شده و امیدواریم به شبکه شهرهای خلاق دنیا بپیوندد.

امینی زاده در ادامه سخنانش با اشاره به بهره برداری از مجموعه فرهنگی و هنری دریا، تصریح کرد: این پروژه نیز قطره ای از دریای خدمت شهرداری برای رفاه شهروندان و پاسخ به نیاز هنرمندان ست.

*افتتاح فرهنگسرای محله نخل‌ناخدا

شهردار ناحیه یک بندرعباس از بهره‌برداری فرهنگسرای  محله نخل‌ناخدا با هدف احیا و برجسته‌سازی هویت‌ و جایگاه محلات در ششمین روز از هفته دولت خبر داد.

هومن رفیعی بندری در آیین بهره‌برداری از این پروژه که با حضور جمعی از شهروندان و مسئولین برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه در راستای توسعه اماکن فرهنگی شهر احداث شده است.

وی زیربنای فرهنگسرای نخل ناخدا را ۳۸۵ متر مربع عنوان کرد و افزود: با توجه به موقعیت این پروژه که در بافت فرسوده واقع شده، افزایش اعتماد و ارتباط بین مردم و محلات از مهمترین اهداف احداث این پروژه است.

شهردار منطقه یک بندرعباس در تشریح مشخصات فنی فرهنگسرای نخل‌ناخدا، گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال در دو طبقه اجرا شده که دارای پنج اتاق آموزشی در همکف و یک سالن مطالعه در طبقه اول است.

اضافه می‌شود، در هفته دولت سال جاری ۳۵ پروژه عمرانی شهرداری بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۲۹۲ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

*بهره‌برداری از«مجموعه فرهنگی و هنری دریا»

«مجموعه فرهنگی و هنری دریا» شهرداری بندرعباس همزمان با هفته دولت سال جاری به بهره برداری رسید.

رویکرد فرهنگی و توجه به زیرساخت‌های این حوزه مهم در این دوره مدیریتی شهرداری بندرعباس همواره جزو اولویت‌های اصلی بوده که بهره‌برداری از پروژه‌های متعدد در این زمینه تاکید کننده همین مورد است.

این مجموعه به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری بزرگ با در نظر گرفتن نیازهای هنرمندان و استقبال کنندگان اجراهای نمایشی و فرهنگی از محل اعتبارات شهرداری بندرعباس آماده بهره‌‎برداری شده است.

مجموعه فرهنگی و هنری دریا در چند بخش شامل آمفی‌تئاتر روباز، ساختمان پلاتو، فضای سبز، و غیره بوده که دارای دو اتاق گریم، اتاق مدیریت، اتاق کنترل، انبار و سرویس بهداشتی است.

مجموعه دریا در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۴۱ متر مربع ساخته شده که آمفی تئاتر روباز با ظرفیت ۴۰۵ نفر تماشاگر، دارای ۴۵۲ متر مربع مساحت، ساختمان پلاتو دارای ۴۰۶ متر مربع مساحت، سالن پلاتو با ظرفیت ۱۳۰ نفر تماشاگر دارای ۲۰۰ متر مربع مساحت است.

۲۵ میلیارد ریال اعتبار در ساخت این مجموعه هزینه شده است، که فضای سبز مجموعه نیز با ۳۳۳ متر مربع مساحت تکمیل کننده این پروژه است که تمامی بخش‌ها آماده بهره‌برداری است.

اضافه می‌شود، در هفته دولت سال جاری ۳۵ پروژه عمرانی شهرداری بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۲۹۲ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

* رویکرد شهرداری بندرعباس قابل تقدیر است

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت: آرزوی دیرینه هنرمندان برای داشتن پلاتوی استاندارد با همت شهرداری بندرعباس تحقق یافته است.

محمد آشوری در آیین بهره‌برداری از مجموعه فرهنگی و هنری دریا، اظهار کرد: یکی از خواسته‌های قشر فرهیخته هنرمندان امروز تحقق یافته و پس از سالها با تلاش شهرداری بندرعباس، امسال صاحب پلاتوی استاندارد شده‌اند.

وی با تقدیر از شهرداری و دست‌اندرکاران در تامین نیازهای اجتماعی و عمرانی شهر، افزود: شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی نیازمند حمایت اعضای شورای شهر و استاندار است و رویکرد اجتماعی شهرداری بندرعباس در زمینه‌های اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و تامین نیازهای عمرانی که اقتضای اعمال صحیح مدیریت شهری می‌باشد، قابل تقدیر است.

عضو هیئت‌رییسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همیشه این آرزو را داشته‌‌ایم که بندرعباس به شأن و جایگاه هویتی خود برسد و باز تولید هویت گذشته خود را داشته باشد.

*بهره‌برداری از پارک مهرآوران در شهرک پیامبر اعظم (ص)

در این روز همچنین پارک مهرآوران بندرعباس با حضور شهروندان، نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، استاندار، فرماندار، شهردار جمعی دیگر از مدیران استانی و محلی در محل شهرک پیامبر اعظم(ص) به بهره‌برداری رسید.

عباس امینی‌زاده شهردار بندرعباس در این ارتباط اظهار کرد: شهرداری بندرعباس در این دوره با نگاهی یکسان به توسعه محلات مختلف شهر به دنبال ایجاد زیرساخت‌های شهری است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات صورت گرفته در همین زمینه، احداث پارک‌های محله‌ای است، افزود: امسال شاهد بهره‌برداری از تعداد قابل توجهی فضای سبز و پارک محله‌ای در بندرعباس خواهیم بود که بخشی از آنها در هفته دولت سال جاری در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

شهردار بندرعباس با اشاره به بهره‌برداری از پارک مهرآوران، بیان کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری آماده بهره‌برداری شده است.

امینی‌زاده با اظهار اینکه مجموع زمین اختصاص یافته برای این پروژه حدود شش هزار متر مربع است، تصریح کرد: زمین ورزشی این مجموعه ۱۱۲۵ متر مربع، فضای بازی ۳۶۰ متر مربع و فضای سبز ۲۵۰۰ متر مربع از این مجموعه را به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ۲۰۰۰ متر مربع نیز آسفالت و اینترلاک در این پروژه احداث شده است.

*بهره‌برداری از مجموعه ورزشی ساحلی سورو بندرعباس

همزمان با هفته دولت سال جاری، زمین ورزشی ساحلی سورو بندرعباس مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

عباس امینی‌زاده در این مراسم نیز با اشاره به اینکه ورزش در روحیه و فرهنگ شهروندان تاثیر بسزایی دارد، اظهار کرد: نگاه ویژه به توسعه فضاهای ورزشی در محلات به عنوان یک دستور کار جدی برای شهرداری بندرعباس مورد تاکید قرار دارد.

وی افزود: سورو به عنوان یکی از محلات قدیمی شهر بندرعباس با مردمانی خونگرم و مهربان شایسته بهترین خدمات هستند که در همین راستا مجموعه ورزشی ساحلی سورو با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: مساحت کل این پروژه ۲۲۵۰ متر مربع و زیربنای آن ۴۵۶ متر مربع است.

امینی‌زاده بیان کرد: چهار رختکن، سوئیت ۵۰ متری، سرویس بهداشتی، حمام، نمازخانه، اتاق داوران و مدیریت جزو بخش‌های مختلف این مجموعه است.

اضافه می‌شود، در هفته دولت سال جاری ۳۵ پروژه عمرانی شهرداری بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۲۹۲ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

*بهره‌برداری از مجموعه ورزشی در محله کوی ملت

همزمان با هفته دولت، یک زمین ورزشی در محله کوی ملت بندرعباس با حضور جمعی از شهروندان و مسئولین مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

روح.ا… مرادی‌زاده، شهردار منطقه سه بندرعباس در این مراسم اظهار کرد: توسعه ورزش محلات به عنوان یک دستور کار جدی شهرداری بندرعباس همواره مورد تاکید قرار داشته است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری بندرعباس در سال‌های اخیر اقدام به ساخت چند ده زمین ورزشی در سطح محلات کرده است، افزود: زمین ورزشی ملت ۳۱ با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال توسط شهرداری منطقه سه آماده بهره‌برداری شده است.

شهردار منطقه سه بندرعباس ادامه داد: کل مساحت این پروژه ۵۴۰۰ متر مربع بوده که ۱۱۵۰ متر مربع آن چمن مصنوعی است.

مرادی زاده بیان کرد: این مجموعه همچنین دارای زمین والیبال و بسکتبال است که ۳۷۵۰ متر مربع از مجموع زمین را به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول بیان کرد: بتن‌ریزی محوطه، رنگ‌آمیزی نرده‌ها، انجام چمن‌ مصنوعی، نصب نورافکن کافی، فضای مسقف تنیس روی میز و غیره است.

*خیابان ۱۸ متری در کوی ملت به بهره‌برداری رسید

عباس امینی‌زاده، شهردار بندرعباس در این آیین اظهار کرد: سیاست بازگشایی معابر در شهر بندرعباس یکی از رویکردهای جدی طی سال‌های اخیر بوده است.

وی با اشاره به اینکه بازگشایی معابر جدید موجب رونق‌بخشی به محلات قدیمی شهر شده است، افزود: طی پنج سال اخیر، بیش از ۳۰ خیابان جدید در بخش‌های مختلف شهر بندرعباس بازگشایی شده است.

شهردار بندرعباس ادامه داد: بازگشایی این خیابان‌ها موجب گره‌گشایی در نقاط پرتردد و تسهیل عبور و مرور شده و نتایج اقتصادی و اجتماعی دیگری نیز برای بخش‌های مختلف شده است.

امینی‌زاده با اشاره به جزئیات بهره‌برداری از این پروژه، بیان کرد: پروژه‌های بازگشایی یکی از اقدامات پر دردسر برای شهرداری است، چرا که انجام توافق با صاحب‌های املاک در مسیر از یک سو و از سوی دیگر زیرسازی و آسفالت نیازمند وقت، هزینه و مدیریت دقیق است.

وی بیان کرد: ۱۴ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه داخلی شهرداری بندرعباس برای بازگشایی این خیابان هزینه شده است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: این خیابان با عرض ۱۸ متر و طول ۱۵۰ متر دارای ۱۵۰۰ متر مربع پیاده‌روسازی، ۳۵۰۰ متر مربع آسفالت، ۷۰۰ متر مربع جدول و ۱۱۰۰ متر مربع فضای سبز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *