شماره مجوز: 83030

آغاز عملیات اجرایی فاز ۶ و ۷ پروژه گازرسانی به شهر بندرعباس

آغاز عملیات اجرایی فاز ۶ و ۷ پروژه گازرسانی به شهر بندرعباس

آغاز عملیات گازرسانی فاز ۶ و ۷ شهر بندرعباس

عملیات اجرایی فاز شش و هفت پروژه گازرسانی به شهر بندرعباس، با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان آغاز شد.

به گزارش صدف نیوز، این پروژه با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود و ۴۰ هزار خانوار را تحت پوشش قرار می‌دهد.

استاندار هرمزگان در این مراسم اظهار داشت: با توجه به تاکیدات رییس جمهور مبنی بر گازرسانی به استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان این مهم در دستور کار قرار گرفت و با سرعت بیشتری در حال انجام است.

فریدون همتی افزود: استان هرمزگان در شاخص‌های گازرسانی عقب بود که با حرکتی که توسط شرکت گاز انجام می شود کار سرعت بیشتری خواهد یافت.

وی به عدم استقبال از گاز توسط مردم اشاره و عنوان کرد: در فازهایی که گازرسانی انجام شده مردم استقبال خوبی از این امر نداشته‌اند که در ادامه فازهایی که گازرسانی انجام می‌شود بعد از سه ماه سهمیه گاز مایع آنها قطع شده تا به سمت استفاده از این گاز جذب شوند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: در بخش گازرسانی به منازل می توان اشتغال خوبی ایجاد شود اما در استان در این زمینه نیز استقبال خوبی انجام نشده‌است.

دکتر همتی ادامه داد: اگر افرادی در استان تمایل داشته‌ باشند فنی و حرفه ای آماده آموزش بوده و تسهیلات مناسبی در اختیار آنها قرار می‌گیرد که پیش بینی می‌شود با این کار برای یک‌هزار نفر شغل ایجاد شود.

در ادامه این مراسم، مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان نیز گفت: تاکنون سه فاز از شهر بندرعباس گازرسانی انجام شده و دو فاز دیگر در دست اقدام است.

فواد حمزوی افزود: فاز شش بندرعباس از غرب بلوار دانشگاه تا خور نایبند را شامل می‌شود که در این محدوده بیش از ۱۸ هزار و ۳۰۰ خانوار را در بر می‌گیرد.

وی اظهارداشت: فاز هفت این طرح نیز از خور نایبند آغاز و تا خور شهید ناصر ادامه می‌یابد و شامل ۲۲ هزار و ۵۰۰ خانوار می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان خاطرنشان‌کرد: در این دو فاز بیش از ۴۰ هزار خانواده را شامل می‌شود که اعتبار اولیه این طرح ۶۰۰میلیارد ریال بوده که با هزینه‌های جانبی به هزار میلیارد ریال نیز می‌رسد.

حمزوی گفت: در این دو فاز ۲۲۵ کیلومتر لوله‌گذاری برای تغذیه و توزیع انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: طی هشت سال گذشته تنها بیست درصد شهر بندرعباس گازرسانی انجام شده و طی دو سال آینده ۸۰ درصد باقیمانده انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *