صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

دشمن به توانمندی نظامی جمهوری اسلامی ایران پی برده است

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان:

دشمن به توانمندی نظامی جمهوری اسلامی ایران پی برده است

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: دفاع مقدس رمز پایداری و ماندگاری انقلاب و برگ زرینی از نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش صدف نیوز، سرهنگ اباذر سالاری در یک نشست خبری با تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس افزود: همان طوری‌که امام راحل فرمودند در دفاع مقاس ما انقلاب‌مان را به دنیا صادر کردیم و ابهت شرق وغرب را درهم شکستیم.

وی یادآورشد: هفته دفاع مقدس فرصتی بود برای ایران اسلامی؛ که با وجود همه مشکلات و ناملایمات روی پای خود ایستاده و شعار «ما می‌توانیم» را به منصه ظهور برسانیم.

این مسوول اظهار داشت: اگر امروز نیز ایران اسلامی در موضوع‌های نظامی و دفاعی حرفی برای گفتن دارد به برکت دوران هشت سال دفاع مقدس است که با کمترین امکانات و ادوات نظامی در برابر دشمنان ایستادگی کردیم.

سالاری گفت: امروز دشمن، با ساقط کردن پهباد پیشرفته آمریکایی و توقیف کشتی نفتکش انگلیس به دست نیروهای سبزپوش سپاه به توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بویژه سپاه پاسداران پی برده است.

وی گفت: با این موفقیت‌ها به دنیا نشان دادیم که به گفته‌ی رهبر معظم انقلاب «دوران بزن؛ در رو» تمام شده است و اگر کسی چشم طمع و تعرض به خاکمان را داشته باشد جواب دندان شکنی از نیروهای مسلح خواهد گرفت.

آغاز برنامه‌های هفته دفاع مقدس درهرمزگان با رژه نیروهای مسلح

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان از برگزاری مراسم رژه ملی نیروهای مسلح در روز ۳۱ شهریورماه جاری همزمان با نخستین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کنار آب‌های ساحلی خلیج فارس خبرداد.

سرهنگ سالاری گفت: رژه نیروهای مسلح در بخش رژه نیروها و ادوات نظامی، رژه هوایی و دریایی با محوریت ارتش و با حضور یکی از سران قوا و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی در بلوار ساحلی بندرعباس برگزار خواهد شد.

وی یاد آور شد: برگزاری رژه ملی نیروهای مسلح امسال در ۲ نقطه کشور از جمله تهران و بندرعباس به علت موقعیت خاص و استراتژیک منطقه خلیج فارس انجام می‌شود.

فرمانده سپاه هرمزگان با اشاره به این ‌که امسال ۴۰۰ عنوان برنامه در رده‌های سپاه و بسیح درهرمزگان از ۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه برگزار می‌شود، اظهار داشت: رویکرد این برنامه‌ها با شعار محوری «ما پیروزیم» است.

سالاری بیان داشت: نمایشگاه بزرگ دفاع مقدس و بازسازی عملیات خبیر در بلوار غدیر، مراسم خاطره گویی رزمندگان، یادواره شهدای خیبر، نواختن زنگ مقاومت در مدارس، اعزام رزمندگان به مدارس، دانشگاه ها و مساجد، یادواره شهدای محله ای، غبارروبی گلزار شهدا، نمایشگاه عکس و نقاشی، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم، برگزاری اردوهای جهادی، تجلیل از سربازان نمونه و حضور نیروهای پاسدار در نمازجمعه از شاخص ترین برنامه هاست.

وی یادآورشد: همچنین با توجه به برگزاری کنگره ملی  یک هزارو۵۰۰ شهید هرمزگان در دیماه امسال رویکرد برنامه‌ها با پروژه های هزار و پانصدی از جمله بهره برداری  ۱۵۰۰ طرح محرومیت زدایی، اهدای ۱۵۰۰ جهیزیه و سرپرستی ۱۵۰۰ فرد نیازمند در دست اقدام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.