صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

گازرسانی به صنایع و مردم غرب استان یکی از اولویت های شرکت گاز هرمزگان است

گازرسانی به صنایع و مردم غرب استان یکی از اولویت های شرکت گاز هرمزگان است

گازرسانی به مناطق غربی هرمزگان

برنامه های توسعه گازرسانی در استان هرمزگان و از جمله غرب استان هرمزگان بر اساس اولویت های صنایع عمده انرژی بر، شهرک های صنعتی و در کنار آن گازرسانی شهری و روستایی در حال انجام است. از همین رو بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تاکنون، در غرب استان هرمزگان، بخش های شهرستانهای بندرخمیر، پارسیان و بستک با توجه به وجود تقاضاهای صنعتی، و صنایع انرژی بر، نسبت به عملیات گازرسانی آنها اقدام و در کنار آن اولویت های شهری و روستایی نیز پوشش داده شده است.

به گزارش صدف نیوز، در پی انتقاداتی در فضای مجازی مبنی بر عدم برنامه ریزی جهت گازرسانی به شهرستان بندرلنگه و سایر شهرستانهای غربی استان، مدیر روابط عمومی شرکت گاز هرمزگان، این انتقادات را بی انصافی دانست و  افزود: شرکت گاز استان هرمزگان از یکسال گذشته بطور جدی برنامه ریزی گازرسانی به شهرستان بندرلنگه را در دستور کار قرارداده و این شهرستان همیشه بعنوان یکی از اهداف جدی طرح جامع گازرسانی به استان هرمزگان مطرح بوده و هست.

ناصری تصریح کرد: در بحث توسعه گازرسانی شهری و روستایی وجود زیرساخت های اساسی گازرسانی رکن مهمی در ایجاد این امکان است، که این زیرساخت های اساسی هم نیاز به حجم بالایی از سرمایه گذاری توسط شرکت ملی گاز ایران دارد و در هر پروژه اقتصادی سرمایه گذاری دولتی، می بایست منطق قابل دفاع و توجیه پذیری پروژه وجود داشته باشد، بطوریکه شاید دسترسی به منابع خام به تنهایی توجیه پذیری کاملی نباشد.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان ادامه داد: علی ایحال در شهرستان بندرلنگه به دلیل  عدم وجود زیرساخت های اساسی لازم (عدم وجود تقاضاهای صنعتی عمده و انرژی بر تا پیش از این، عدم وجود تقاضاهای شهرک های صنعتی، عدم وجود خطوط انتقال، خطوط تغذیه و…) موجب گردیده بود، بخش های متولی برنامه ریزی گازرسانی در شرکت گاز استان هرمزگان با چالش جدی برای توجیه پذیری سرمایه گذاری شرکت ملی گاز ایران طی یکسال اخیر، مواجه باشند.

لیکن به لطف خدا، با تلاش های صورت گرفته توسط شرکت گاز استان هرمزگان، مقرر است با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۵.۵ میلیون دلار نسبت به احداث خط انتقال گاز فشار قوی به طول تقریبی ۷۴ کیلومتر از بندرچارک تا بندرلنگه، نسبت به گازرسانی به شهرهای بندرلنگه و بندرکنگ و تعدادی از  روستای قابل گازرسانی مسیر و حدود ۳۱ صنعت اقدام گردد. که پس از موافقت شرکت ملی گاز ایران پیش بینی می گردد عملیات اجرایی آن از اوایل سال ۱۳۹۹ آغاز گردد.

وی گفت: بدیهی است با یک نگاه منطقی، علمی و منصفانه، برطرف کردن نقص در فرآیند توزیع سیلندر گازمایع (که البته متولی آن شرکت گاز استان هرمزگان نمی باشد) را نمی شد به تنهایی، دلیلی برای بیش از ۱۵.۵ میلیون دلار حجم سرمایه گذاری دولتی و بیت المال برای گازرسانی شهری و روستایی دانست.

اما اکنون خدا را شاکریم که با برنامه ریزی های صورت گرفته ضمن آنکه گازرسانی شهری و روستایی منطقه تامین خواهد شد، گاز، به عنوان محور توسعه پایدار غرب استان نیز قرار خواهد گرفت.

One comment on “گازرسانی به صنایع و مردم غرب استان یکی از اولویت های شرکت گاز هرمزگان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.