شماره مجوز: 83030

بخش اعظم سوخت کشور از هرمزگان تامین می‌شود

بخش اعظم سوخت کشور از هرمزگان تامین می‌شود

پخش فرآورده های نفتی هرمزگان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان در دیدار با هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت وجود دو واحد مهم پالایشگاهی در این استان، گفت: ارسال دقیق و منظم این فرآورده های تولیدی به سراسر کشور با کار جهادی کارکنان پخش میسر شده است.

به گزارش صدف نیوز، عبدالله احمدی کمرپشتی در این نشست اظهار کرد: وجود دو واحد مهم و عظیم پالایشگاهی در هرمزگان که در مجموع سهمی ۶۳ درصدی از تامین سوخت کشور را دارند، وظیفه دوچندانی بر دوش شرکت پخش قرار داده است که انجام شایسته آن، همتی جهادگونه را می‌طلبد.

وی با بیان این که ممانعت از خام فروشی نفت یک میثاق ملی برای توسعه کشور و صیانت از حقوق آیندگان است، تصریح کرد: تبدیل نفت خام به محصولات پالایشگاهی و پتروشیمی روز به روز اهمیت بیشتری می‌یابد چرا که ارزش افزوده حاصل از این بخش بسیار فراتر از فروش نفت خام است.

حسین هاشمی تختی نیز در بازدید از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان هرمزگان و دیدار با مدیر منطقه هرمزگان همچنین مدیریت حجم وسیع تولید دو پالایشگاه بزرگ استان و برنامه‌ریزی هوشمندانه برای انتقال این حجم از تولید تا دورترین نقاط از کشور برای استفاده مردم را یک اقدام بسیار با اهمیت خواند و گفت: اگر بتوانیم مدیریت مطلوب‌تری در حوزه مصرف در کشور اِعمال کنیم، صادرات بنزین نیز می‌تواند منابع ارزی خوبی در اختیار کشور قرار دهد.

وی به اهمیت تامین سوخت در بخش‌های صیادی و کشاورزی استان نیز اشاره‌ای کرد و افزود: در این بخش علاوه بر انجام یک مسئولیت مهم سازمانی، کمک بزرگی به اقتصاد ملی نیز در جریان است که شایسته توجه و قدردانی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: هیچ استانی به اندازه هرمزگان در زمینه خدمات توزیع فرآورده‌های نفتی دارای گستردگی نیست و پوشش دقیق و منظم این خدمات در بخش جاده‌ای، ریلی، هوایی، دریایی و همچنین انتقال سوخت با لوله و کامیون به دیگر نقاط کشور از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

ساعت: ۰۷:۲۵ بعد از ظهر – ۹۸/۰۸/۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *