شماره مجوز: 83030

جایگاه فضای مجازی در حال تغییر و ارتقا است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

جایگاه فضای مجازی در حال تغییر و ارتقا است

کارگروه فضای مجازی هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در دومین نشست کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی: افزایش سواد رسانه ای از مهمترین اهداف کارگروه فضای مجازی استان است.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی ضمن تاکید بر اهمیت فضای مجازی گفت: روز به روز جایگاه فضای مجازی در حال تغییر و ارتقا است و بیشتر مردم به دلایل مختلف اطلاعات خود را از فضای مجازی می گیرند و این امر باعث ایجاد مشکلات برای همگان شده است.

وی به برخی ویژگی های و تهدیدات فضای مجازی پرداخت و افزود: امروز به واسطه فضای مجازی مصرف کنندگان خود به تولید کننده تبدیل شده اند و به دلیل نبود قوانین و عدم نظارت، بسیاری از محتوای این فضا متقن و قابل اعتماد نیست .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه اخبار و مطالب منفی از جذابیت بیشتری برخوردار است بر همین اساس به دلیل  دسترسی آسان به مطالب و امکان ایجاد تغییرات آنی میزان جعل مطالب افزایش یافته است که به راحتی با تغییر یک فعل محتوای مثبت را به منفی تبدیل می کنند .

کمالی زرکانی بر اهمیت سواد رسانه ای  در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: سواد رسانه ای مردم را از طریق آموزش باید ارتقا داد تا همه چیز را نپذیرند و راه های بدست آوردن صحت و سقم مطالب را بدانند.

ریس کارگروه فضای مجازی استان هرمزگان محصولات فرهنگی را بهترین کالا برای فضای مجازی دانست و افزود: محصولات فرهنگی پرجاذبه ترین کالا برای  ارایه در  فضای مجازی است و این کالا برای همه مردم جهان  جذابیت دارد.

ساعت: ۰۷:۳۴ بعد از ظهر – ۹۸/۰۸/۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *