شماره مجوز: 83030

باید فتنه و آشوب را در نطفه خفه کرد

باید فتنه و آشوب را در نطفه خفه کرد

فتنه بنزینی در آبان ماه ۹۸

هیچیک از ملت ایران با نا آرامی و اغتشاش در کشور موافق نیست اما با برخورد شدید و راهپیمایی بر علیه معترضین، فتنه و آشوب در کشور خاتمه نخواهد یافت. منظور من این نیست که راهپیمایی بی فایده است. نه، اما اگر خواهان آن هستیم که فتنه و آشوب در کشور بوجود نیاید باید آنرا در نطفه خفه کرد و به هیچ عنوان اجازه نداد زمینه ایجاد فتنه و ناامنی فراهم شود.

فتنه و اغتشاشات اخیر در برخی نقاط کشور که به بهانه گران شدن نرخ بنزین بوجود آمد کاملا واضح است که تنها به دلیل بالا رفتن نرخ بنزین نیست. بسیاری از مردم به خاطر فشارهای اقتصادی و دلایل مختلف دیگر نگران و عصبانی هستند و با کوچکترین جرقه از کوره در می روند و ناخواسته دست به اقدامات ناپسندی می زنند که خودشان هم قلبا راضی به این کارها نیستند و سریع از کارشان پشیمان می شوند.

نکته دیگر این که ربط دادن تمام اغتشاشات و ناآرامی به بیگانگان هم نادرست است. قطعا دشمنان ما از نا آرامی های داخلی کشورمان خوشحال می شوند و از آشوبگران و معترضین حمایت تمام قد می کنند ولی آنها مسبب اصلی این ناآرامی ها و آشوب ها نیستند؛ بلکه عمده این اغتشاشات ناشی از نارضایتی داخلی است. در ضمن همواره عده ای از اراذل و اوباش هم از این فرصت ها برای نیل به اهداف شوم خود سوءاستفاده نموده و در میان معترضین رخنه می کنند و اعتراضات آرام مردم را به خشونت می کشانند. لذا نیاز به آسیب شناسی دقیق و برخورد اصولی و ریشه ای با نارضایتی های عمومی است.

مثلا در یک خانواده اگر پدر به نیازهای همه فرزندان خود توجه لازم نکند ممکن است بعضی از فرزندان ناراضی باشند و اقدام به شکستن وسایل منزل کنند. نمی توان گفت این بچه ها از غریبه ها دستور گرفته اند و نمی توان با تنبیه آنها آرامش را به خانه بازگرداند.

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *