شماره مجوز: 83030

رسالت اصلی ما ایجاد رونق تولید است

حسن خلج طهرانی:

رسالت اصلی ما ایجاد رونق تولید است

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ضمن تقدیر از حمایت های استاندار و هیات نمایندگان استان در به ثمر رسیدن پروژه‌های این منطقه عظیم اقتصادی، گفت: رسالت اصلی ما ایجاد رونق تولید است.

به گزارش صدف نیوز، حسن خلج طهرانی  مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ، تحقق شعار سال مبنی بر ایجاد رونق تولید را مورد تاکید قرار داد و دلایل تقدیر از سوی خداداد غریب زاده، معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو را تشریح کرد.

*لزوم ایجاد زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاران

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، گفت: وظیفه منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، بسترسازی و آماده سازی زیرساخت‌ها برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی است تا بتوانند نسبت به توسعه و راه اندازی واحدهای صنعتی و معدنی اقدام کنند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس اضافه کرد: خروجی این اقدامات در نهایت ایجاد رونق تولید و افزایش اشتعال زایی در کشور خواهد بود.

*به ثمر نشستن پروژه های منطقه ویژه خلیج فارس

وی به دلایل تقدیر رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو از منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس پرداخت و افزود: به ثمر نشستن پروژه های ملی نظیر طرح احداث جاده پیرامون سایت توسعه منطقه به طول ۴۳ کیلومتر، طرح گازرسانی و ایستگاه های تقلیل فشار با ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب در ساعت و طرح راه اندازی نیروگاه برق سیکل ترکیبی ۲۳۵ مگاوات هرمز سبب این تقدیر شد.

خلج طهرانی در ادامه از بهره برداری و وارد مدار شدن نیروگاه ۱۶۵ مگاواتی تولید برق و خط انتقال گاز ۳۰ اینچ کلاس D از جمله پروژه‌هایی نام برد که سال گذشته با افتتاح آنها برق و گاز مورد نیاز صنایع مستقر دراین منطقه تامین و حتی برق مازاد بر نیاز نیز به شبکه سراسری تزریق شد.

*لزوم وحدت و همگرایی

وی از پایان یافتن پروژه دیوار و جاده پیرامونی سایت توسعه به طول ۴۳ کیلومتر با استفاده از فن آوری بتن RCC با پیمانکار بومی استان به عنوان دیگر کارهای انجام شده نام برد که درنتیجه آن سایت جدید شامل قوانین مناطق ویژه گمرکی شده و امکان سرمایه گذاری در آن مهیا شده است.

وی تصریح کرد:این پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیاردریال آغاز شد و در مدت ۱۸ ماه به بهره برداری رسید.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس افزود: کارفرمای این پروژه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس بود و پیمانکاری آن را شرکت سرریگ بندر بر عهده داشت.

وی در پایان با تاکید بر لزوم همگرایی و وحدت برای دستیابی به چشم اندازهای ترسیمی، بیان داشت: بی شک استاندار هرمزگان و هیات نمایندگان استان در دستیابی به این توفیق، نقش پر رنگی داشته اند و باید از این فرصت استفاده کنم و از ایشان و حمایت‌هایشان تقدیر و تشکر داشته باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *