صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هدف کنگره ملی شهدای هرمزگان گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است

هدف کنگره ملی شهدای هرمزگان گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است

جلسه کنگره ملی شهدا در ارشاد هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست کمیته فرهنگی کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان گفت: گسترش فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین هدف این کنگره عظیم می باشد.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی خدمت به ساحت مقدس شهداء را از اولویت های همه دستگاه ها دانست و افزود: گسترش فرهنگ شهادت جامعه را در مقابل هجمه ها و تهدیدها مصون نگاه می دارد و باعث حفظ ارزش ها می شود.

وی به برنامه های فرهنگی و هنری مرتبط با کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان پرداخت و بیان کرد: برگزاری نمایشگاه های متعدد در رشته های مختلف همچون عکس، کتاب، آثار تجسمی و … ، تولید فیلم های مستند و داستانی درباره زندگی شهداء، تالیف کتاب، تولید آثار نمایشی آثار ادبی و داستانی و…. از جمله این موارد می باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد: در تمامی فراخوان های جشنواره ها و برنامه های فرهنگی – هنری استان موضوع ایثار و شهادت در اولویت حمایتی قرار دارد.

در ادامه فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان و دبیر کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان برگزاری این رویداد مهم را یک توفیق الهی دانست و گفت: این کنگره در نوع خود بزرگترین و گسترده ترین مراسم گرامیداشت شهدای استان است که بدون شک برکات زیادی را به همراه دارد.

سردار اباذر سالاری اضافه کرد: مدت زمان زیادی به برگزاری کنگره نمانده است و تحرکات و شور و شوق بسیار خوبی در جامعه ایجاد شده است و کمیته های مختلف نیز بر حسب وظایف محوله برنامه های مناسبی را تدارک دیده اند.

وی کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان را یک کار تکلیفی و دلی دانست و اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در شهرهای مختلف ، حضور ناشران دفاع مقدس در نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان ، اجرای جشنواره های مختلف با موضوع دفاع مقدس و … مهمترین برنامه های فرهنگی کنگره می باشد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان به نقش هنرمندان در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس پرداخت و گفت: هنرمندان نسبت به شهداء ارادت قلبی و اعتقادی دارند و برای کنگره نیز آثار متعددی تولید شده است.

بازدیدها: ۳۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.