شماره مجوز: 83030

کاشت ۱۵ هزار نهال توسط شهرداری بندرعباس به یاد ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان

کاشت ۱۵ هزار نهال توسط شهرداری بندرعباس به یاد ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان

کاشت درخت به یاد ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان

طی مراسمی  با حضور سردار سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع)، امینی زاده شهردار بندرعباس و جمعی از دوست‌داران طبیعت و گروه‌های مختلف اجتماعی و اداری، مرحله نخست غرس ۱۵ هزار نهال از گونه‌های بومی در کوهستان پارک پنجعلی به یاد ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان انجام شد.

به گزارش صدف نیوز، عباس امینی‌زاده در حاشیه این مراسم اظهار کرد: این اقدام به منظور گرامیداشت یاد و خاطره ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان و در آستانه برگزاری کنگره ملی این شهدا صورت گرفته است.

وی افزود: با این اقدام سعی داریم ضمن ایجاد فضای سبز مناسب در کوهستان پارک پنجعلی، یاد و خاطره ۱۵۰۰ شهید استان را در آستانه برگزاری کنگره مذکور زنده نگاه داریم.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه مقام شهدا در فرهنگ اسلام به صورت ویژه دیده شده است، ادامه داد: شهدا در هنگام خطر، اسلام را بیمه کردند و اگر فداکاری آنها نبود، شاید امروز خبرى از اسلام نبود.

امینی‌زاده تاکید کرد: شایسته است تا مسلمین جهان روز به روز به ارزش و مقام والای شهدا آشناتر شوند و از این رهگذر، راه شهیدان روز به روز پر رهروتر شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در نظر داریم کوهستان پارک پنجعلی به مکانی مناسب برای حضور شهروندان و علاقمندان به طبیعت تبدیل شود.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه در گذشته نیز برخی اقدامات زیرساختی و فضای سبزی در این منطقه توسط شهرداری صورت گرفته است، بیان کرد: امروز نیز شاهد کاشت نهال گونه‌های درختی مانند کنار، جم، لور، کهور و غیره در پنجعلی هستیم.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان نیز در این آیین با تقدیر از اقدام شهرداری در کاشت ۱۵ هزار اصله نهال به یاد ۱۵۰۰ شهید استان گفت: نقش شهرداری  در فضاسازی مناسب شهری برای برگزاری کنگره شهدا تحسین برانگیز است.

سردار سالاری افزود: همان گونه که انتظار داشتیم شهرداری در خصوص ایجاد فضایی معنوی با عطر و بوی شهدا اقدامات بسیار ارزشمندی انجام داده و در حین برگزاری اجلاسیه نیز هماهنگی های لازم در خصوص طراحی فضای مناسب محل برگزاری کنگره در مسجد جامع شهر بندرعباس، برپایی نمایشگاه سیر تاریخی انقلاب اسلامی، هماهنگی های مربوطه با سازمان اتوبوسرانی برای بازدید دانش آموزان از نمایشگاه و انتقال قریب به ۳۰۰ خانواده  شهید از سرتاسر استان برای حضور در روز اختتامیه کنگره مساعدت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *