شماره مجوز: 83030

کنگره ملی شهدای هرمزگان و یک ضرورت مغفول مانده

کنگره ملی شهدای هرمزگان و یک ضرورت مغفول مانده

کنگره ملی شهدای هرمزگان

این هفته بندرعباس شاهد برگزاری کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید والامقام استان هرمزگان خواهد بود که بی تردید دارای ثمرات و نتایج ارزشمندی خواهد بود. زیرا ارج نهادن به مقام و منزلت کسانی که برای پاسداری از این مرز بوم و آرمان های انقلاب، جان خود را فدا کرده اند اقدام بسیار شایسته ای است.

شهیدان گرانقدر و والامقام به دلیل دفاع از ملت و کشورشان از همه هستی خود گذشتند تا امنیت و آرامش را برای مردمشان فراهم کنند و امنیت امروز کشور مرهون از خود گذشتگی شهداست.

ثبات نظام، امنیت و آرامش کشور مدیون شهدا و ایثارگران است، کسانی که با بهره‌گیری از فرهنگ غنی ایثار و شهادت در راه مکتب و میهن خود جان ‌فشانی کردند.

به شهدای دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی هیچ‌کس وعده پست و مقام و شهرت نداد و آنان نیز به طمع دنیا در میدان ایمان و جهاد حضور پیدا نکردند بلکه برای رضایت الهی بود و قطعاً آنان از رستگاران هستند.

اما نکته ای که در رابطه با کنگره شهدای هرمزگان فکرم را به خود مشغول کرده این است که مطبوعات هرمزگان آن گونه که شایسته و بایسته بود به این موضوع نپرداختند. هر چند صدا و سیما و برخی خبرگزاری ها و پایگاههای خبری استان روی این رویداد مهم، خوب کار کردند و از مدتها قبل به تولید محتوا در این زمینه پرداختند اما این رویداد در نشریات مکتوب استان بسیار کمرنگ بود. روزنامه ها و هفته نامه ها به دلیل ماندگاری آنها مهم است و آیندگان می توانند با مراجعه به آرشیو مطبوعات، نسبت به این موضوع قضاوت و تجزیه و تحلیل کنند. اینجاست که نیاز به تشکیل یک اتاق فکر رسانه برای چنین مواقعی ضرورت پیدا می کند؛ چیزی که در استان هرمزگان جایش کاملا خالی است.

به قلم: حسین فریدونی – سردبیر صدف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *