شماره مجوز: 83030

راز کمبود گاز در هرمزگان

راز کمبود گاز در هرمزگان

کمبود گاز مایع در هرمزگان

صدف نیوز، حسین فریدونی/ چند وقتی است که شهروندان بندرعباس و برخی نقاط استان هرمزگان با کمبود کپسول های گاز مایع مواجه هستند و هر بار که به جایگاههای توزیع سیلندر گاز مراجعه می کنند با صف های طویل برخورد کرده و بیشتر شهروندان نیز با دست خالی به منزل بر می گردند زیرا موفق به دریافت کپسول گاز پر نمی شوند.

اکنون این سئوال برای مردم استان پیش آمده که راز کمبود گازمایع در چیست؟ برخی معتقدند که دلیل نایاب شدن کپسول گاز این است که بنزین سهمیه بندی و قیمت آزاد آن افزایش پیدا کرده و بیشتر رانندگان خودروها  اقدام به گازسوز کردن خودروهای خود به وسیله کپسول گاز مایع کرده اند، هر چند این کار از نظر ایمنی خودروها بسیار خطرناک است اما با کمال تاسف شاهد رشد روزافزون این اقدام هستیم. برخی دیگر از شهروندان نیز عقیده دارند کمبود گاز مایع جهت ترغیب و تشویق نمودن خانواده ها به استفاده از انشعاب گاز شهری به وجود آمده است.

گفتنی است توزیع کپسول های گاز بر عهده شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان در این رابطه گفت: هیچگونه کمبودی وجود ندارد و طبق روال همیشگی توزیع کامل سهمیه های گاز مایع در بخش های مختلف شهری و روستایی استان ادامه دارد.

عبدالله احمدی کمرپشتی گفت: در تامین و توزیع گاز مایع هیچ کمبودی نداریم و شرکت های موزع تمام سهمیه های شهرستان های استان را بموقع دریافت می کنند.

وی ادامه داد: این شرکت ها پس از دریافت گاز توسط خودروهای گازکش کپسول های گاز خانگی را در تاسیسات گاز پرکنی خود آماده و توزیع می کنند.

احمدی کمرپشتی در ادامه توضیحات خود گفت: نظارت بر نحوه توزیع و نرخ کپسول های گاز خانگی بر اساس دستورالعمل ها بر عهده سازمان صنعت معدن و تجارت و فرمانداری ها است.

وی در پایان گفت: طی ۱۴ روز گذشته بیش از چهار هزار و ۴۲۵ تن گاز مایع در هرمزگان توزیع شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *