شماره مجوز: 83030

احداث پل جدید بر روی رودخانه جگین

احداث پل جدید بر روی رودخانه جگین

احداث پل جدید بر روی رودخانه جگین

در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از مناطق سیل‌زده شهرستان جاسک  و بشاگرد دستور آغاز احداث یک پل موقت و یک پل دائمی به طول ۱۲۰ متر تا پایان بهمن ماه سال جاری بر روی رودخانه جگین در شهرستان بشاگرد صادر شد.

به گزارش صدف نیوز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر به شهرستان بشاگرد و بازدید از منطقه رودخانه جگین، درخواست اهالی این منطقه برای احداث پل بر روی رودخانه جگین، از سوی فریدون همتی استاندار هرمزگان مطرح و مورد پیگیری قرار گرفت.

شایان ذکر است؛ وزیر راه و شهرسازی نیز ضمن موافقت با این درخواست، تاکید کرد که عملیات احداث آن تا پایان بهمن ماه سال جاری آغاز شود.

در این راستا یک پل موقت و یک پل دائمی دارای ۱۲ دهنه ۱۰ متری، به طول ۱۲۰ متر بر روی رودخانه جگین در شهرستان بشاگرد ساخته می‌شود.

با احداث این پل مشکل تردد مردم ۵۶ روستای این منطقه رفع خواهد شد.

گفتنی است؛ در این سیل به باغ‌، دام‌ها و زندگی مردم آسیب وارد شده و حدود ۵۳ روستا کلا راه ارتباطی‌شان قطع شده بود. از همان ابتدای کار عملیات بازگشایی مسیرها آغاز شد و حدود ۲۰ روستا در شرق هرمزگان راه ارتباطی‌شان برقرار نشده است.

خسارات سیل در بشاگرد هرمزگان

وزیر راه و شهرسازی پس از بازدید از رودخانه جگین وارد روستای درنگ‌مدو مرکز بخش گافر شد و جلسه فوری با حضور مسؤولان در بخشداری گافر برگزار شد.

اسلامی در این جلسه گفت: راهدارخانه در مرکز بخش گافر و پارامون احداث می‌شود.

وی همچنین از تصویب احداث پل بر روی رودخانه جگین خبر داد و اظهار کرد: با احداث پل بر بستر این رودخانه ان‌شاءالله مشکلات مردم کمتر می‌شود.

وی با حضور در روستاهای سیل‌زده بخش گابریک شهرستان بشاگرد از نزدیک در جریان وضعیت راه‌ها، وضعیت امداد رسانی به مردم و همین طور وضعیت روستاهای سیل زده قرار گرفت.

برخی از روستاهای بخش گابریک شهرستان جاسک تا ۱۰۰ درصد تخریب شده‌اند و مردم برای بازگشتن به زندگی خود نیازمند جانمایی روستاها در مکان جدیدی هستند تا ساخت و ساز را از سر گرفته و بتوانند با کمک گروههای جهادی منازل تازه‌ای برای خود بسازند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *